« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Akgül: Taciz olayı yok

Gençlik ve Spor Genel Müdürü Yunus Akgül, Erzurum'da devam eden 25. Dünya Üniversiteler Kış Oyunları ile ilgili medyaya yansıyan aksaklık ve taciz iddialarına ilişkin, “Bu kadar mükemmel yaptığımız bir şeyi zorla karalamanın hiçbir mantığı yok” dedi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Yunus Akgül, bugün medyada yer alan haberlerle ilgili yaptığı açıklamada, “Bu kadar mükemmel yaptığımız bir şeyi zorla karalamanın hiçbir mantığı, akla fikre uyacak tarafı yok. Taciz olayı diye bir şey çıkardılar. Eğer taciz olsa şikayet olur. Böyle bir şey yok. Arıyorum köyün müdürünü, emniyeti böyle bir şey yok. Nedir bir bu taciz olayı anlamış değilim” diye konuştu.

Mükemmel bir organizasyon yapmaya çalıştıklarını ve şu ana kadar aksayan herhangi bir şeyin olmadığını anlatan Akgül, “Kar yağmadı gittik kar yağdırdık, kamyonlarla kar taşıdık. Her şeyi çok güzel yaptık. (İddialar) Böyle bir şeyi yapmanın anlamı yok. Gazeteci arkadaşlarımızın, haber çıkartmak için yaptıkları zorlama şeyler. Bu kadar olur mu? Bu kadar mükemmel bir organizasyonda kendi kendimizi yaralamanın bir anlamı var mı?” değerlendirmesinde bulundu.

Yunus Akgül, oyunların yapıldığı salon ve alanları sürekli gezerek kontrollerde bulunduklarını belirterek, şunları kaydetti:

“Şu ana kadar aldığımız hiçbir şikayet olmadığı gibi, sürekli teşekkür ediyorlar. Her şey için teşekkür ediyorlar. Oyunların ilk gününde bazı sıkıntılar yaşadık, bu normal... Onlarca organizasyona gittim. 2010 Vancouver Kış Olimpiyatları'nda tam 3 kez otobüs beklerken üzerime yağmur boşaldı. İşte bir otobüs birkaç dakika geç kalmış... Bu şeyleri büyütmenin anlamı yok. Kendi kendimize ihanet ediyoruz. Çin'de bir milliyetçi olimpiyatlar sırasında ABD'li bir turisti öldürdü; medyada hiç yansımadı. Ama bizde gazeteci arkadaşlarımız cadı avına çıkmışlar.”

Uluslararası Üniversite Sporları Federasyonu (FISU) Başkanı George Killian ile sürekli beraber olduklarını dile getiren Akgül, “Organizasyon için sürekli bana teşekkür ediyor. Böyle bir şey yazılması çizilmesi abes. Burada çıkan bir haberi bütün dünya takip ediyor, böyle şeylere gerek yok” ifadelerini kullandı.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

İlişkili Haberler