ANKARA HABERLERİ

Akgül, Aşure Kardeşliğinde Buluştu

IHA
28.10.2015 - 11:09Son Güncelleme :

SOSYAL BELEDİYECİLİK ANLAYIŞI GEREĞİ HER FIRSATTA MAMAKLILARLA BİR ARADA OLAN MAMAK BELEDİYE BAŞKANI MESUT AKGÜL, MECLİS BAŞKANVEKİLİ ERDAL AK İLE BİRLİKTE ORTATEPE İMAM HATİP ORTAOKULU, NİĞDE FESLEĞENLİLER DERNEĞİ VE KIRIKKALELİLER FEDERASYONU TARAFINDAN DÜZENLENEN AŞURE ETKİNLİKLERİNE KATILDI.

IHA

Sosyal belediyecilik anlayışı gereği her fırsatta Mamaklılarla bir arada olan Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül, Meclis Başkanvekili Erdal Ak ile birlikte Ortatepe İmam Hatip Ortaokulu, Niğde Fesleğenliler Derneği ve Kırıkkaleliler Federasyonu tarafından düzenlenen aşure etkinliklerine katıldı.
Akgül’ün ilk durağı Ortatepe İmam Hatip Ortaokulu oldu. Aşure programında öğrenciler hazırladıkları şiirleri okudu ve “Aşure kardeşliktir” mesajı verdi. Öğrencilerin ikram ettiği aşurenin tadına bakan Akgül’ün ikinci durağı ise Kırıkkaleliler Federasyonu’nun Mamak Kültür Merkezi’nde düzenlediği aşure etkinliği oldu. Akgül’ün son durağı ise Niğde Fesleğenliler Derneği’nin 1. Geleneksel Aşure Etkinliği oldu. Bu tür etkinliklerle gelenek ve göreneklerin yaşatılması gerektiğini belirten Akgül, birlik ve beraberlik mesajı vererek, “Birbirinden tamamen farklı olan malzemeler bir araya geliyor ve son derece lezzetli bir tat ortaya çıkıyor. İçindeki tahıllardan çok güzel bir tat oluşturan aşure ile sevgi, mutluluk, birlik ve beraberliği yaşıyoruz. Birlik ve beraberlikle aşamayacağımız sorun yok. Toplumlar bünyelerindeki farklılıklarla bir araya gelir, birlik olursa asla yıkılmazlar” dedi.
“STK’LAR HALKIN KONUŞAN YÜZÜDÜR”
Mamak’ta yapılan tüm çalışmalarda STK’ların önerilerini almayı prensip edindiklerini belirten Akgül, “Sivil toplum kuruluşları halkın konuşan yüzüdür. Amacımız el ele vererek Mamak’a hizmet etmek. Sivil toplum kuruluşlarıyla beraber hareket ederek, ilçe için çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Akgül, Aşure Kardeşliğinde Buluştu hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Ekim 2015 tarihinde saat 11 09’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Akgül, Aşure Kardeşliğinde Buluştu haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı