Basketbol Akgül 2014'ten umutlu
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Akgül 2014'ten umutlu

Gençlik ve Spor Genel Müdürü Yunus Akgül, Türkiye'nin, 2014 Bayanlar Dünya Basketbol Şampiyonası'na ev sahipliği için en güçlü aday olduğunu söyledi.

Türkiye ve Avustralya'nın talip olduğu Dünya Şampiyonası'nda, Avustralya'nın uzak olması nedeniyle ve Türkiye'nin çok başarılı bir Erkekler Dünya Basketbol Şampiyonası gerçekleştirmesi nedeniyle, Türkiye'nin aday olunan 2014 Dünya Bayanlar Basketbol Şampiyonası için şanslı olduğu belirtildi.

Gençlik ve Spor Genel Müdürü Yunus Akgül ve Basketbol Federasyonu Başkanı Turgay Demirel'in, Amerika'daki All-Star karşılaşmaları öncesi görüştüğü 12 FIBA delegesi ile yapılan görüşmelerin olumlu geçtiği öğrenildi. Yapılan organizasyonlarda Türkiye'nin başarısı ve Avustralya'nın da çok uzak olması nedeniyle de Türkiye'nin bu şampiyonaya ev sahipliği için şansının yüksek olduğu bildirildi.

Gençlik ve Spor Genel Müdürü Yunus Akgül, yaptığı açıklamada, Türkiye'nin şansının yüksek olduğunu belirterek, "Çok yakın bir tarihte gerçekleştirdiğimiz başarımız bütün dünyanın dilinde. Bu nedenle sonuçları 13 Mart'ta açıklanacak olan Dünya Şampiyonası'nda Türkiye'nin avantajlı olduğunu belirtti.


 


Yorumları Göster
Yorumları Gizle