« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Akdeniz Oyunları'nda İngilizce seferberliği

Türkiye Genç İşadamları Derneği (TÜGİAD) Çukurova Şubesi'nin, Mersin'de gerçekleştirilecek 2013 Akdeniz Oyunları'na hazırlık kapsamında başlattığı proje kapsamında garsonlar İngilizce öğrenecek.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Kamu görevlileri, taksi şoförleri, otel ve restoran çalışanlarına yönelik hayata geçirilen “İngilizce Seferberliği” projesi kapsamında garsonlara yönelik gerçekleştirilecek ilk eğitim, Mersin Üniversitesi Yenişehir Yerleşkesi'nde tahsis edilen 3 derslikte düzenlenecek.

TÜGİAD Çukurova Şubesi Başkanı Armağan Öner, yaptığı yazılı açıklamada, kursun öncelikle kentin önde gelen restoranları, lokantaları ve otellerinde çalışan şef garson, garson ve komilere verileceğini belirtti.

Vali Hasan Basri Güzeloğlu'nun da proje için kendilerine destek verdiğini ifade eden Başkan Öner, şunları kaydetti: “Akdeniz Oyunları şehrimizin geleceği için büyük önem taşıyan bir organizasyon. Böylesine önemli bir organizasyonun başarıyla gerçekleşmesi konusunda yalnızca devlet kurumlarının değil, sivil toplum kuruluşlarının da üzerlerine düşen görevi yerine getirmeleri, hazırlıklara katkıda bulunmaları gerekiyor. Biz de birden fazla kuruluşu bir araya getirerek yabancı dil sorunu yaşanmaması için böyle bir proje geliştirdik. Akdeniz Oyunları'nda yaşanacak muhtemel dil sorununun önüne geçmek için başlattığımız bu projenin meyvelerini alacağımıza, binlerce yabancı konuğu yüzümüzün akıyla ağırlayacağımıza inanıyorum. Garsonlarla başlayacağımız dil projesi, diğer gruplarla devam edecek.”

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler