ANTALYA HABERLERİ

Akdeniz Kentler Birliği'nden Türel'e nezaket ziyareti

DHA
09.05.2018 - 17:29Son Güncelleme :
DHA

 

ANTALYA, (DHA) - AKDENİZ Kentler Birliği (MEDCİTİES) Genel Sekreteri Xavier Tiana ve MEDCİTİES Direktörü Oriol Barba, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel'e nezaket ziyaretinde bulundu.

Dünya Bankası, Avrupa Yatırım Bankası, Avrupa Komisyonu ve Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı'nın oluşturduğu Akdeniz Teknik Yardım Programı'nın insiyatifinde, İspanya'nın Barselona kentinde, kurulan MEDCİTİES'in Genel Sekreteri Xavier Tiana ve Medcities Direktörü Oriol Barba, Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel'i ziyaret etti.

ANTALYA MEDCİTES İÇİN ÖNEMLİ BİR ŞEHİR

18 ülkeden 46 kent ile Türkiye'den İzmir, Antalya ve Silifke'nin MEDCİTİES'e üye olduğunu belirten Genel Sekreteri Xavier Tiana, Antalya'nın birlik açısından önemli bir destinasyon olduğunu kaydetti. Birlik ve Antalya arasındaki ilişkilerin geliştirilmesini isteyen Tiana, Antalya'nın birliğe üye diğer şehirlerle işbirliği yapmasının önemine dikkati çekti. Tiana, “Antalya'da tüm projelerin demokrat bir yapıda şeffaf bir anlayışla halka sorulması birliğe üye şehirlere örnek olabilir. Barcelona tam bir kruvaziyer şehri. Antalya bu konuda Barcelona ile işbirliği yapabilir" dedi.

TECRÜBELERİMİZİ PAYLAŞIRIZ

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel de Medcites ve üye şehirlerle her türlü işbirliğine hazır olduklarını söyledi. Büyükşehir Belediyesi'nin vizyon projeleri konusunda kısa bilgi veren Başkan Türel, şeffaf ve katılımcı yönetim anlayışı ile ilgili üye şehirlerle tecrübelerini paylaşabileceklerini belirtti. Ziyaretin sonunda Başkan Türel konuklarına Antalya'ya özgü reçel hediye etti.

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Antalya haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Antalya haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Akdeniz Kentler Birliği'nden Türel'e nezaket ziyareti haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

Sayfa Başı