Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Akdeniz’in yıldızı

  Hürriyet Haber
  07 Mayıs 2000 - 00:00Son Güncelleme : 07 Mayıs 2000 - 00:01

  Özelleştirildikten sonra modern teknolojiyle donatılan Korkuteli Yem Sanayii, bölge ekonomisine lokomotiflik yapıyor.

  YEDİ yıl önce özelleştirilen Korkuteli Yem Sanayii Kurumu modern teknolojisiyle göz kamaştırıyor. Korkutelili girişimciler tarafından satın alınan işletme tamamen bilgisayar ortamına geçti. Her ünitesi bilgisayarlarla donatılan fabrika, şu günlerde internete girmeye hazırlanıyor.

  BÖLGENİN LOKOMOTİFİ

  Korkuteli Yem Gıda ve Sanayi Ticaret Anonim Şirketi ortaklığı adı altında bölge hayavancılığına lokomotiflik yapan fabrika, ülke ekonomisine de büyük katkı sağlıyor. Fabrika müdürü Hüseyin Çil, ‘‘Bütün çabamız dünyaya adımızı duyurmak. Bunu da başarmak üzereyiz’’ dedi.

  KAPASİTE ARTIRIMI

  Ülkemizde yaşayan tüm canlılar için yem üretme kapasitesini yakaladıklarını bildiren Çil, ‘‘Akla gelebilecek her canlı için yem ürebiliyoruz. Kapasiteyi 30 tondan günlük 150 tona ulaştırdık. Laboratuvar ünitelerimiz de tam donanımla çalışarak mamullerin analiz ve kontrolünü yapıyor’’ diye konuştu.

  SIRA İHRACATTA

  Dijital sisteme geçmeleriyle birlikte 70 olan personel sayısını 30'a düşürdeklerini söyleyen Çil, şöyle konuştu: ‘‘Otomasyona geçilmesiyle birlikte satışlar da arttı. Şu an Türkiye'nin büyük bir bölümünün yem ihtiyacını karşılayabiliyoruz.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı