« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Akdeniz’de Turizm

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Uzun tatil sevinci

Sezonu iyi geçiren Antalyalı turizmcileri, bayram ve yılbaşı güldürdü

Bu yıl bayram ve yılbaşı tatilinin birleşmesi ile oluşan 10 günlük tatil için kolları sıvayan otel yöneticileri, birbirinden güzel programlar hazırlayarak, tatilcileri tesislerine çekmeye çalışıyor.

Ünlü sanatçıların yanı sıra, yerel sanatçılar ile animasyon ekiplerini de programlarına dahil eden otelciler, gelen rezervasyon taleplerine cevap vermekte güçlük çekiyor. Bu yıl ilk kez kış ayında açık kalan tesisler bile, yüzde 90'lara varan doluluk oranını yakaladı.

Akdeniz Bölgesi'nin bayram ve yılbaşı tatilinde, yerli ve yabancı tatilcilerin akınına uğrayacağını söyleyen

Grand Prestige Hotel Genel Müdürü Mahmut Veziroğlu, ‘‘Mevsim şartları yaz aylarını aratmıyor. Bu yüzden Antalya tatilde büyük bir talep ile karşı karşıya kaldı’’ dedi.

POYD Başkanı Ve Sillyum Hotel Genel Müdürü Türgen Şevki Bulut ise, düşüncelerini şöyle anlattı:‘‘Turizmi 12 aya yayabilmek için yıllardır mücadele veriliyor. 2000 sezonu bizler için çok iyi bir başlangıç oldu.

Bu sezon iyi geçince bir çok tesis kış aylarında da açık kaldı. Tatilde bu zamana denk gelince, iyi bir hareketlenme yaşadık’’ diye konuştu.

Adora Golf Resort Hotel Genel Müdürü Mustafa Tontu, ‘‘Antalya bölgesi uzun yıllardır ilk kez kış ayında bile yüzde 100'lere yaklaşan bir kapasiteyi yakaladı. Önümüzdeki yıllarda Antalya'daki tesisler kış aylarında bile iyi bir doluluk oranı yakalar’’ diye konuştu.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler