« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Akdeniz’de Turizm

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Belek’e dev spor kompleksi

Belek'teki Attaleia Tatil Köyü, 100 dönümlük alanda dört futbol sahasıyla tenis kortları, basket, voleybol sahaları kuruyor.

Türk turizmi her geçen gün yenilikler peşinde koşuyor. Özellikle Belek Bölgesi'nde kongre ve golf turizminden sonra futbol turizmi de büyük grupları bölgeye çekiyor. Bölgedeki futbol sahalarına her geçen gün yenileri ekleniyor. Attaleia Tatil Köyü, 100 dönümlük alan üzerine standart ölçülerde 4 futbol sahasını bu sezon hizmete açacak.

BENZERİ YOK

Dur durak demeden sürdürülen çalışmalarda dev kompleksi sezona yetiştirmeye çalışan Attaleia Genel Müdürü Uygar Akdil, ‘‘Sahaların yapımı bittikten sonra Belek daha çok futbol grubu ağırlayacak’’ dedi. Futbol sahalarının yanı sıra tenis kortları, basketbol ve voleybol sahalarının da yer alacağını kompleksin Türk turizmine önemli bir döviz girdisi sağlayacağını belirten Akdil, ‘‘Belek bölgesi kısa bir süre içerisinde tüm dünyanın tanıdığı futbol kulüplerini kamp döneminde ağırlayacak. Attaleia spor kompleksinin Türkiye'de bir benzeri daha yok’’ diye konuştu.


Bunları da Beğenebilirsiniz