Akdeniz’de Turizm

Hürriyet Haber
28.09.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

Türkiye yine rakipsiz

Türk turizmi için olumlu mesajlar gelmeye başladı

Tur operatörleri Akdenizin 2001 sezonunda turistler tarafından en çok tercih edilecek bölgeler arasında yer aldığını belirterek, Türk turizmcisine sıcak mesajlar verdi. Diana Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Tombul, Tur operatörlerinin Almanların eline geçeceğini belirterek, ‘‘Türkiye gerek servis ve hizmet kalitesi, gerekse modern tesisleriyle turistlerin vazgeçemeyeceği bir destinasyon haline geliyor’’ dedi.

SEZONUN DEĞERLENDİRMESİ

Kısa adı AKTOB olan Akdeniz Otelciler ve ışletmeciler Birlii'nin Belek Xanadu Otelde yapılan toplantısına katılan turizmciler, sezonun kısa bir değerlendirmesini yaptı. AKTOB Başkanı Ahmet Barut, POYD Başkanı Türgen Şevki Bulut, SKAL Başkanı Günay Gürkaynak, Diana Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Tombul, TUDER Başkanı Cengiz Haydar Barut'un katıldığı toplantıda, son günlerde Tur operatörleri arasında yaşanılan birleşmeler görüşüldü.

EN GÖZDE ÜLKE

Diana Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Tombul, özellikle turizmde gündeme gelen evliliklerin, diğer sektörlerde yaşanılan birleşmeleri takip ettiğini ve globalleşen dünyada bunun kaçınılmaz olduğunu söyledi. Tur operatörlerinin yaptığı birleşmelerin turizmde özellikle Türkiye'ye çok yararlar getireceğini kaydeden Tombul, ‘‘Türkiye 2001 sezonunda herhangi şansız bir olay yaşamazsa, turizmde en gözde ülkelerden biri. Servis kalitemizi koruyup, arttırabilirsek, tesislerimiz ve doğamız turistleri yeni sezonda ülkemize getirecektir. önümüzdeki yıllarda turizm sektöründe 2.5 tur operatörü kalacak’’ dedi.

KRİZ MUCİZE OLUR

AKTOB Başkanı Ahmet Barut, tur operatörlerinin konaklama sektörüne yaptıkları yatırımların yerinde olduğuna ve Türk turizmine bir ivme kazandırdığına dikkat çekerek, ‘‘Yabancı yatırımcının Türkiye'ye gelmesi çok önemli. Artık taşın altında yabancının da Türkün'de eli var. Böyle bir ortamda turizm sektöründe kriz yaşamak mucize olur’’ diye konuştu. Altis Golf Hotel Genel Müdürü Ali Kızıldağ, turizmde belli ülkelerde tek operatörle çalışmanın tesisler açısından sakıncalı olduğunu ileri sürerken, Sun Zeynep Otel Genel Koordinatörü Salih Çene, fiyat politikalarının tesislerin yıldız ve kalitesine göre belirlenmesi için çalışmaların yapılması gerektiğini ifade etti. Perissia Hotel Genel Müdürü Fehmi İncidiş ise turizm sektörünün belalısı haline gelen KDV oranlarının bir an önce gözden geçirilmesi için güçbirliği oluşturulması gerektiğini söyledi.

Etiketler:


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı