« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Akdeniz’de Turizm

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Tesislerimizi tanıyalım

Türkiz Hotel

Bünyesinde Thalasso (deniz suyu ile tedavi) merkezi kuran tesis, kongre turizmine de büyük önem veriyor

ANTALYA'nın gözbebeği Kemer İlçesi'nde, deniz ve doğa ile kucak kucağa olan Türkiz Hotel, yerli ve yabancı konukların ikinci adresi olma özelliğini taşıyor.

Tatilcinin rahatı için her türlü konforun düşünüldüğü Türkiz Hotel, yeni turizm sezonuna, önemli değişiklikler yaparak başlıyor. Bünyesinde bir de Thalasso Merkezi kuran tesis, bu yıl, sağlık turizmine damgasını vurmayı amaçlıyor.

Baştan sona yenilenen tesisin en önemli bölümünü oluşturan Thalasso Merkezi (Deniz suyu ile tedavi), bölgede yeni bir hareketlilik yaratacak.

AYIŞIĞI RÜYASI

Rüya gibi bir tatil için, Kemer'in gizemli ortamıyla bütünleşen Türkiz Hotel, 145 odaya sahip.

Kongre turizminin de unutulmadığı tesiste, damak tadına önem verenler için, La Terasse Restaurant hizmet veriyor.

Türkiz Hotel işletmesinde olan Ayışığı Plajı da, konukların vazgeçemediği alanlardan biri.

Kemer'in en güzel koyunda, Akdeniz'in masmavi sularıyla kucaklaşan turistler, unutulmaz anlar yaşıyor.

Mavi Bayraklı plajı, 3 Çam ödüllü tesisi ile Türkiz Hotel, konuklara rüya gibi bir tatil imkanı sunuyor.

Sponsor aranıyor

ANTALYALI turizmcileri biraraya getiren penaltı turnuvası için sponsor aranıyor.

Aquasun Seyehat Acentası tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen ve geliri sosyal kuruluşlara bırakılan turnuvanın, bu yıl uluslararası düzeyde yapılacağını kaydeden Serdar Akaydın, ‘‘Bu yıl elde edilecek geliri artırarak, sosyal bir derneğe önemli katkıda bulunmak istiyoruz’’ derken, bunun ancak sağlam bir sponsor sayesinde olabileceğini ifade etti.

KENTTE KARNAVAL HAVASI

Antalya'nın tanıtımında da önemli rol oynayan penaltı turnuvasına, Almanya, Hollanda ve Belçika'dan da katılımcılarının olduğunu dile getiren Akaydın, turnuvanın yapıldığı gün, kentte bir karnaval havasının yaşandığını söyledi.

Talya Hotel Genel Müdürü Rezan Kulaksız, Saray Regency Genel Müdürü Yaşar Sunal, Aquasun Kontrat Müdürü Murat Ergül'den oluşan hazırlık komitesi, sponsor için arayışlarını sürdürüyor.

10 parmağında marifet

ANTALYA' da, turizme önemli hizmetler veren Türkiz Hotel'in Genel Müdürü Feridun Tabur'un, 10 parmağında 10 marifet var.

Turizm sektöründeki iş yoğunluğuna rağmen, 3 derneğin yöneticiliğini de başarıyla yapan ve özellikle merkezi Almanya'da bulunan Doğa Dostları Derneği'nin Başkanlığı'nı yürüten Feridun Tabur, aynı zamanda iyi bir akordiyon üstadı.

Tabur, özel bir eğlence gecesinde, sanatçının elinden akordiyonunu aldı ve davetlilere müzik ziyafeti çekti.

Rus pazarına yeni acente

TÜRK turizminin en önemli destinasyonlarından birisi olarak gösterilen Rusya pazarı için, önemli çalışmalar yapılıyor.

Rus pazarında hizmet veren acentalara, her geçen gün bir yenisi daha ekleniyor.

Geçtiğimiz günlerde, hayatını Club Hotel Bellis'in sahibi Cemil Uğurlu'nun kızı Neval Uğurlu ile birleştiren Mehmet Harman, Rusya pazarı için kolları sıvadı.

Bu pazarda THU adı altında acenta kuran Mehmet Harman, ‘‘Rusya, Türkiye için çok önemli. Bu yüzden, yoğunluğun bu pazara verilmesi gerekir’’ dedi.

Rus turistlerin, en çok Akdeniz bölgesine ilgi göstermesinden dolayı tur operatörü ve acentalar, Antalya'da yapılanıyor.

Geçtiğimiz yıllarda yaşanılan olumsuzlukların, Türk turizmini önemli derecede etkilediğini belirten Mehmet Harman, ‘‘Rusya pazarı, turizmimiz için büyük önem taşıyor. Biz Rusya'dan, özellikle Akdeniz bölgesine önemli bir turist akışı sağlamayı hedefliyoruz’’ diye konuştu.

Squash tutkunları

SHERATON Voyager Hotel Genel Müdürü Jirayir Keçeciyan'ın, Antalya'da başlattığı Squash kursları, büyük ilgi topluyor.

Kurslara katılan Antalyalılar, kısa süre içerisinde, usta birer squach oyuncusu oldu. Squash'ın insanı stresten arındırdığını ve güzel bir spor olduğunu söyleyen Jirayir Keçeciyan, vücudun her bölümünün bu sporda hareket ettiğini söyledi.

Keçeciyan, ‘‘İlerde, bir turnuva düzenlemeyi düşünüyoruz’’ diye konuştu.

Ekfun iç pazarda

RUSYA'dan Türkiye'ye önemli derecede turist getiren Ekfun Travel ve Mehmet Ali Yılmaz ortaklığıyla ortaya çıkan May Ekfun Seyahat Acentası ile iç pazarda da gövde gösterisi yapmaya hazırlanıyor.

Pazar ağını geliştirmeyi hedeflediğini kaydeden Orhan Sancar, ‘‘Rusya'dan turist akışımız, artarak devam edecek.’’ dedi.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler