Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Akdeniz’de Turizm

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Kaliteyi belgelediler

Kiriş Alinda Resort Hotel, Alman DAR teşkilatından ISO 9002 aldı

Alinda Resort, belgeyi hak etmek için 250 personeliyle birlikte, 6 ay gece gündüz çalıştı.

ANTALYA'nın Kemer İlçesi'ne bağlı Kiriş Köyü'nde bulunan Kiriş Alinda Resort Hotel, Almanların DAR teşkilatından, ISO 9002 belgesi aldı.

Akdeniz Bölgesi'nde, ilk kez bir resort otelin bu belgeyi almaya hak kazandığını belirten Ümit Zerrin Kahraman, ‘‘Otelimizde, 6 ay süre ile sıkı bir çalışma yaptık. Çok zor olan bu belgeyi, ilk sınavımızda aldık. Önemli olan, diğer tesislere öncülük yapmış olmamız’’ dedi.

Turizmde, özellikle yabancı konukların, kalite belgesine çok önem verdiğini belirten Kahraman, 250 personel ile belgenin gerektirdiği tüm kuralları, harfiyen yerine getirdiklerini söyledi.

BAŞARININ MUTLULUĞU

Almanların TSE'si olarak görünen DAR'dan aldıkları kalite belgesini tüm dünyanın tanıdığını söyleyen Kahraman, Alman BUGİ firmasının kendilerini 6 ay sonunda denetlediğini ve hiç bir eksiklik bulmadığını belirtti.

Türkiye'de, İstanbul dışında hiç bir bölgede bu belgenin alınmadığını kaydeden Kahraman, ‘‘Servis kalitesini belgeleyen ISO 9002 ile sezona iyi bir başlangıç yaptık. Kalite el kitabı, klavuzumuz oldu. Tüm çalışanlar ile zoru başarmanın mutluluğunu yaşıyoruz’’ diye konuştu.

Penaltıcılar turnuvaya

TURİZMCİLERİ her yıl biraraya getiren penaltı turnuvası, uluslararası kimliğe bürünüyor. Aquasun Seyahat Acentesi tarafından, her yıl geleneksel olarak düzenlenen ve turizmcilerin katıldığı penaltı turnuvasının, bu yıl 27 Mayıs'da yapılması planlanıyor.

Turnuvada elde edilen gelirin, her yıl değişik hayır kurumlarına bağışlandığını belirten dikkat çeken Aquasun Yönetim Kurulu Başkanı Serdar Akaydın, ‘‘Bu yıl turnuvamızı uluslararası düzeyde yapmak istiyoruz. Bölgemizin tanıtımı açısından bu çok önemli’’ diye konuştu.

Turizmciler fuarda

TÜRK turizmcilerinin yurtdışı öncesi buluşma noktası olarak gösterilen İstanbul'daki EMITT fuarı için, son hazırlıklar tamamlandı. Özellikle iç pazar için önem taşıyan fuarın, Kurban Bayramı öncesine denk gelmesi, turizmcileri sevindirdi.

Yurtiçi ve yurtdışı fuarların turizmde istenilen potansiyelin yakalanması açısından dikkatle takip edilmesi gerektiğini belirten turizmciler, EMITT ile ilgili şunları söyledi:

MERT BÖLÜKBAŞI (Sera Hotel)

İstanbul'daki EMITT fuarında önemli bir tanıtım çalışması yapacağız. Standımızda sera oluşturacağız ve burayı botanik bahçesi gibi düzenleyeceğiz. Fuarlarda yapılan tanıtım etkili olursa, bunun sonuçlarını yeni sezonda müşteri olarak görebiliriz.

ALİ İHSAN BİLGİ (Club Belköy)

Fuarların önemi yadsınamaz bir gerçek. Fuarlarda bölgemizi ve tesisimizi direk alıcıya tanıtma imkanı buluyoruz. Bu nedenle, İstanbul'daki fuarda tanıtım adına elimizden geleni yapmalıyız. İç pazar adına Türkiye'de tatil yapmanın huzurunu herkese göstermeliyiz.

YAŞAR SUNAL (Saray Regency)

Manavgat Bölgesi olarak, tüm fuarlarda bölgemizi ve tesislerimizi tanıtacak çalışmalara imza atıyoruz. Yurtdışı iki önemli fuar öncesi, İstanbul'da yapılacak olan EMITT fuarı, bir bakıma sınav gibi olacak. Tüketicinin önünde bölgemizi tanıtacağız. İç pazar müşterisine Kurban Bayramı öncesi tesislerimizde tatil imkanı için tanıtım yapacağız.

MUSTAFA TONTU (Adora Golf Resort Hotel)

Türk turizmi, rakipleriyle mücadele verecekse ve bu rekabetten istediği sonucu alacaksa, birinci şartı, mutlaka tanıtımda önde gitmelidir. Fuarlar tanıtımın en rahat yapılabildiği organizasyonlardır. Geçtiğimiz yıl, kriz yaşayan turizmde, iç pazar bu krizin aşılmasında önemli rol oynamıştı. İstanbul'daki fuar iç pazar açısından önem taşıyor.

'TESİSLERİMİZİ TANIYALIM'

Belek'te bir inci Kaya Hotel

Eşsiz güzellikteki çam ormanı, yüzlerce çeşit kuşları ve endemik bitki örtüsü ile cennetten bir köşe olan Belek'te, 2 yıl önce turizmin hizmetine giren Belek Kaya Hotel, turistlerin vazgeçemediği bir tesis oldu.

'Her şey dahil' sistemiyle çalışan ve her yıl binlerce konuğu ağırlayan Kaya Hotel, 426 yatak kapasitesine sahip. Yaz-kış turizme hizmet veren tesis 12 ay boyunca açık.

Kongre turizmi için de büyük yatırımlar yapan Kaya Hotel, önemli toplantıların ev sahipliğini üstleniyor. Sabah başlayan animasyon gecenin ilerleyen saatlerine kadar devam ediyor.

Türk ve dünya mutfaklarının seçkin yemekleri, Kaya Hotel'in vazgeçilmez özelliklerinden biri. Birbirinden yetenekli mutfak sihirbazlarının görev yaptığı Kaya Hotel'de, seçkin yemekler, turistlerin damak zevkine sunuluyor. Kaya Grubu'nun Turizm Koordinatörü Bekir Akkaş, ‘‘Turistin rahatı için, her türlü konfor düşünüldü. Yoğun iş temposundan kurtulmak isteyen misafirlerimizin bu dileği, profesyonel ekibimizle hiç aksatılmadan yerine getirliyor’’ dedi.


Bunları da Beğenebilirsiniz