MERSİN HABERLERİ

Akdeniz Belediyesi’nin Asfalt Çalışmaları Sürüyor

IHA
25.07.2015 - 18:18Son Güncelleme :

AKDENİZ BELEDİYESİ'NİN, İLÇE SINIRLARI İÇERİSİNDEKİ ASFALT ÇALIŞMALARININ SÜRDÜĞÜ BİLDİRİLDİ.

IHA

Akdeniz Belediyesi’nin, ilçe sınırları içerisindeki farklı mahallelerde asfalt kaplama çalışmaları devam ediyor.
İlçe genelinde asfalt, kaldırım ve yol sorununu büyük oranda gideren Akdeniz Belediyesi, kullanım ömrünü tamamlayan veya zarar gören sokakların asfalt serim ve yama çalışmalarını sürdürüyor. Kentin farklı bölgelerinde bulunan mahallelerdeki eksikleri tespit eden Fen İşleri Müdürlüğü, muhtarlar ve halkın asfalt taleplerini ivedilikle değerlendiriyor.
Fen işlerine bağlı ekiplerin, sadece bu ay içerisindeki çalışmalarıyla İhsaniye, Mesudiye, Üç Ocak, Gündoğdu, Siteler, Çay, Özgürlük ve Karacailyas mahallelerine döktüğü asfalt miktarı 3 bin tonu aşarken, son olarak kent merkezinde yer alan İhsaniye Mahallesi’ndeki çalışmalar sırasında ekipler, 500 tona yakın asfalt döktü. Mahallenin sokak ve kaldırımları yeni bir çehreye kavuşurken, çalışmaları memnuniyetle izleyen mahalle sakinleri ve esnaf, hizmetleri nedeniyle Akdeniz Belediyesi yönetimine teşekkür etti.
Çalışmaları değerlendiren Akdeniz Belediyesi Eş Başkanları Yüksel Mutlu ve Fazıl Türk, yüzölçümü 10 katı aşkın büyüyen Akdeniz ilçesinin altyapı eksiğinin de aynı ölçüde arttığını, buna rağmen belediyenin kısıtlı bütçe olanaklarıyla aciliyet teşkil eden hizmetlere imza attıklarını belirtti. Merkez veya kenar mahalle ayrımı yapmaksızın Akdeniz’in her bölgesine eşit şekilde hizmet götürdüklerinin altını çizen Eş Başkanlar, özellikle ilçe sakinleri ile esnafın taleplerini dikkate aldıklarını söyledi. Eş Başkanlar Mutlu ve Türk, “Akdeniz halkımız hizmetlerin en güzeline layıktır. Bizler de bunu sağlamak için ekiplerimizle birlikte var gücümüzle ve bütün imkanlarımızı kullanarak çalışıyoruz. Şu an Üç Ocak Mahallesi’nde ekiplerin çalışması sürüyor. Ardından Camişerif Mahallesi’ne geçilecek ve ondan sonra da ikinci bölgede yer alan yerleşim alanlarında asfalt serim çalışmaları Hal Mahallesi’nden başlanarak devam edecek” dediler.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Mersin haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Mersin ilinden Akdeniz Belediyesi’nin Asfalt Çalışmaları Sürüyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 25 Temmuz 2015 tarihinde saat 18 18’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Akdeniz Belediyesi’nin Asfalt Çalışmaları Sürüyor haberi güncellenecektir.

İSTANBUL NAMAZ VAKİTLERİ

17 Aralık 2017, Pazar
 • İmsak
  06:27
 • Guneş
  08:16
 • Öğle
  13:11
 • İkindi
  15:31
 • Akşam
  17:45
 • Yatsı
  19:22
Sayfa Başı