MERSİN HABERLERİ

Akdeniz Belediye Meclisi Toplandı

IHA
03.09.2015 - 15:57Son Güncelleme :

AKDENİZ BELEDİYE MECLİSİ'NİN EYLÜL AYIN OLAĞAN TOPLANTISINDA, MUHTARLIK İŞLERİ MÜDÜRLÜĞÜ'NUN KURULMASIYLA İLGİLİ TEKLİF KOMİSYONLARA HAVALE EDİLDİ.

IHA

Akdeniz Belediye Meclisi Eylül Ayı Olağan Toplantısı’nda, Muhtarlık İşleri Müdürlüğü kurulması ile ilgili teklif görüşülmek üzere komisyonlara havale edildi.
Yaz döneminde çalışmalarına bir ay ara veren Akdeniz Belediye Meclisi, Eylül Ayı Olağan Toplantısını gerçekleştirdi. Belediye konferans salonunda yapılan toplantıya, Akdeniz Belediyesi Eş Başkanı Fazıl Türk başkanlık etti. Açılış ve yoklamanın ardından bir önceki meclis tutanak özetleri oylanarak kabul edildi. Belediye hizmet sınırlarının genişlemesi nedeniyle ihtiyaç duyulan 4 adet kaldırım ve yol süpürme aracının temin edilmesi için Çevre ve Şehircilik Bakanlığı bütçesinin ilgili kaleminden karşılanmak üzere şartlı nakdi yardım yapılması ile ilgili teklif oybirliği ile kabul edildi.
Akdeniz Belediye Meclisi, diğer gündem maddelerinin dışında önemli bir projeyi daha görüştü. Gündemin 6’ncı maddesinde yer alan ve Muhtarlık İşleri Müdür Kadrosunun ihdasına ilişkin teklif, tüm komisyonlara oybirliği ile havale edildi. Teklifin komisyon görüşmelerinin ardından mecliste kabul edilmesi durumunda müdürlük, Akdeniz ilçesi muhtarlarından gelen talepleri alacak, ilgili birimlere iletecek ve taleplerin yerine getirilip getirilmediğini takip edecek. Başkanlık makamı ile muhtarlar arasındaki işbirliği ve koordinasyonu da sağlayacak olan müdürlük, muhtarlıklar ile ortak görev yapılması gereken konularda koordinasyonu sağlayacak, faaliyetler kapsamında gerçekleştirilecek çalışmaların uygulama adımlarını belirleyecek, verimli ve etkin bir işbirliği sağlayacak.
Gündemin bir sonraki maddesinde bulunan, Yaka Mahallesi’nde bulunan bir parsel için hazırlanan plan tadilatı teklifini içeren İmar, Çevre ile Kadın Erkek Eşitliği Komisyon Raporları, komisyonlardan geldiği şekliyle kabul edildi. Verilen önergeyle gündeme alınan metruk binaların mal sahiplerinden ücret talep edilmeden yıkılmasını içeren teklif, İmar Komisyonu, Çevre Komisyonu ve Plan Bütçe Komisyonuna havale edildi. Temenni ve öneriler bölümünün ardından bir sonraki meclis toplantısının 1 Ekim 2015 günü saat 11.00’de yapılmasına karar verildi ve meclis sona erdi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Mersin haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Mersin ilinden Akdeniz Belediye Meclisi Toplandı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 03 Eylül 2015 tarihinde saat 15 57’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Akdeniz Belediye Meclisi Toplandı haberi güncellenecektir.

İSTANBUL NAMAZ VAKİTLERİ
24 Kasım 2017, Cuma
 • İmsak
  06:08
 • Guneş
  07:55
 • Öğle
  13:02
 • İkindi
  15:31
 • Akşam
  17:48
 • Yatsı
  19:22
Diğer iller için Namaz Vakitleri »
Sayfa Başı