MERSİN HABERLERİ

Akdeniz Belediye Meclisi Toplandı

IHA
07.07.2015 - 13:13Son Güncelleme :

AKDENİZ BELEDİYE MECLİSİ TEMMUZ AYI OLAĞAN TOPLANTISI, EŞBAŞKAN FAZIL TÜRK BAŞKANLIĞINDA YAPILDI.

IHA

Akdeniz Belediyesi Temmuz Ayı Meclis Toplantısı, Eşbaşkan Fazıl Türk başkanlığında gerçekleştirildi. Toplantıda, ilçe sınırları içinde bulunan sokakların kaldırımlarının parke taşıyla kaplanması ve kaldırım bordürlerinin yenilenmesi için Eşbaşkan Türk’e, İller Bankası’ndan borçlanma yetkisi verildi.
Belediye Konferans Salonunda düzenlenen Meclis Toplantısı, yoklama ile başladı ve bir önceki birleşim tutanak özetinin oylanmasıyla devam etti. Meclis’in 3. gündeminde ise, Akdeniz ilçe sınırları içerisinde bulunan sokakların kaldırımlarının parke taşı ile kaplanması ve kaldırım bordürlerinin yenilenmesiyle ilgili olarak Eşbaşkan Fazıl Türk’e, İller Bankası’ndan borçlanma yetkisi verilmesine ilişkin madde görüşüldü. Toplantıda ilk olarak aynı konuyla ilgili olarak 2 Haziran 2015 tarihinde alınan meclis kararı iptal edildi. Sonrasında ise ilgili gündem maddesi yeniden görüşüldü ve meclis üyelerinin oyçokluğu ile teklif kabul edildi ve Türk’e yetki verildi.
"SIKINTI YAŞAMAYACAĞIZ"
Kimi meclis üyelerinin, borçlarla ilgili kaygılarını dile getirmesi üzerine açıklama yapan Akdeniz Belediyesi Eşbaşkanı Fazıl Türk, söz konusu borçlanmanın uzun vadeli olacağını belirtti, geçmişte alınan borçların ödenmesinde de ciddi sıkıntı yaşanmadığını söyledi. Belediyelerin, halka ve kente hizmet için var olduğunu vurgulayan Türk, "Belediyeler ticari işletmeler değildir. Bu nedenle de belediyeler kar veya zarar mantığı ile hareket edemez. Kentimiz ve halkımız için gereken hizmet ve yatırımları yapmak üzere borçtan kaçınamayız. Çünkü belediye yönetimleri, öncelikle halkın menfaatini düşünmek zorundadır. Yasayla kapanan 8 belde belediyesi borçları ve personeliyle Akdeniz’e bağlandı. Buralarda asfalt kaplama hizmetini kendi imkanlarımızla yapabiliyoruz. Kilit taşı projesi için İller Bankası’ndan isteyeceğimiz borç da uzun vadeli olacak. Toplu kesinti uygulanmadığı sürece belediyemiz sıkıntı çekmeyecektir" dedi.
Akdeniz Belediyesi Temmuz Ayı Meclis toplantısı, diğer gündem maddelerinin görüşülüp karara bağlanmasıyla sona erdi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Mersin haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Mersin ilinden Akdeniz Belediye Meclisi Toplandı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 07 Temmuz 2015 tarihinde saat 13 13’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Akdeniz Belediye Meclisi Toplandı haberi güncellenecektir.

İSTANBUL NAMAZ VAKİTLERİ

17 Aralık 2017, Pazar
 • İmsak
  06:27
 • Guneş
  08:16
 • Öğle
  13:11
 • İkindi
  15:31
 • Akşam
  17:45
 • Yatsı
  19:22
Sayfa Başı