YOZGAT HABERLERİ

Akdağmadeni Nene Hatun Anadolu Lisesi Öğrencileri Yurt Dışına Gidecek

IHA
02.10.2015 - 15:26Son Güncelleme : 02.10.2015 - 15:27
IHA

Akdağmadeni Nene Hatun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin de ortak olduğu Tortum Çok Programlı Anadolu Lisesi koordinatörlüğünde hazırlanan “Çocuğun Dünyasını Paylaşmanın En Etkili Yolu Oyundur” adlı Erasmus Mesleki Eğitim Projesi Ulusal Ajans tarafından kabul edildi.
Proje faaliyetleri hakkında bilgi veren Nene Hatun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Okul Müdürü Turgay Kürşat Turhal, . 2 farklı tarihte yapılacak olan hareketlilik faaliyetinin birincisi 04-24 Ekim 2015 tarihinde, ikincisi ise 25 Ekim 2015 - 14 Kasım 2015 tarihleri arasında gerçekleştirileceğini belirterek , her iki yurtdışı faaliyetinin 21 gün süreceğini söyledi.
Okul öncesi eğitimin öneminin giderek daha da anlaşıldığını ve bunun da okul öncesi eğitim kurumlarına olan talebi artırdığını ifade eden Turhal, “ Bu kurumlarda görev alacak nitelikli ve iyi yetişmiş eleman ihtiyacı da gün geçtikçe önem kazanmaktadır. Okul öncesi eğitimi çerçevesinde, eğitim verilen çocukların yas grupları ile gelişim özellikleri de büyük önem taşımaktadır. Bu yaş grubu çocukları anlamanın, onlarla iletişim kurmanın, onların dünyasını paylaşmanın pek çok yolu vardır. Oyun, bu yolların en sık kullanılanı, en doğal olanı ve en sağlıklı sonuç verenidir. Okul öncesi eğitimde çok önemli olan oyun alanında katılımcılarımız projemiz ile Almanya’da, okul öncesi eğitim veren kurumlarda oyun uygulamalarını bizzat yerinde inceleyip staj yapma fırsatı bulacaklardır. Projemiz kapsamında yapacakları tüm faaliyetler katılımcılarımızın mesleki, kültürel ve dilsel gelişimlerine çok büyük katkılar sağlayacaktır" dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Yozgat haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Yozgat ilinden Akdağmadeni Nene Hatun Anadolu Lisesi Öğrencileri Yurt Dışına Gidecek hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 02 Ekim 2015 tarihinde saat 15 26’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Akdağmadeni Nene Hatun Anadolu Lisesi Öğrencileri Yurt Dışına Gidecek haberi güncellenecektir.

  YOZGAT NAMAZ VAKİTLERİ
  05 Eylül 2017, Salı
  • İmsak
   04:22
  • Guneş
   06:05
  • Öğle
   12:51
  • İkindi
   16:28
  • Akşam
   19:15
  • Yatsı
   20:45
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı