YOZGAT HABERLERİ

Akdağmadeni İlçesinde Lise Öğrencilerine “İrade Eğitimi” Semineri Verildi

IHA
26.10.2015 - 15:45Son Güncelleme :

AKDAĞMADENİ İLÇESİNDE LİSE ÖĞRENCİLERİNE SEMİNER VERİLDİ

IHA

Yozgat Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından organize edilen Yozgat Merkez ve ilçelerin de lise ve dengi okullarına ait öğrenci yurtlarında “irade eğitimi” adlı seminerler veriliyor.
Akdağmadeni ilçesinde de düzenlenen seminere konuşmacı olarak Yozgat Milli Eğitim Müdürlüğü Eğitim Uzmanı Necati Coşkun tarafından “irade eğitimi” seminer verildi. Coşkun, zararlı şeylerden uzak durmak, faydalı şeyleri yapmak için iradenin farkına varılması gerektiğini belirterek, “Kas gücü gibi iradede eğitim egzersiz yoluyla güçlendirilebilir. Günümüzün en büyük sıkıntısı insanlar kötülüğü bilerek yapıyorlar. Duygularına hakim olamıyorlar, zevk tuzaklarına düşüyorlar. Bunun için irade eğitimine ihtiyaç var. Zevk ertelemek hareketlerimize sınır koymak ve hedef belirlemek önemli bir yer tutmaktadır. Öğrencilerimize uyuşturucu ve madde bağımlılığı konularda bilgiler veriyoruz. Öğrencilerimiz fayda ve zarar konularını bilmeleri bizim en büyük gayemizdir” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Yozgat haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Yozgat ilinden Akdağmadeni İlçesinde Lise Öğrencilerine “İrade Eğitimi” Semineri Verildi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 26 Ekim 2015 tarihinde saat 15 45’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Akdağmadeni İlçesinde Lise Öğrencilerine “İrade Eğitimi” Semineri Verildi haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı