YOZGAT HABERLERİ

Akdağmadeni İlçe Jandarma Karakolu taşınacak

DHA
28.04.2017 - 17:04Son Güncelleme :
DHA

YOZGAT, (DHA)- YOZGAT’ın Akdağmadeni ilçesinde, 1972 yılında inşa edilen ve aradan geçen zaman içerisinde çarşı içerisinde kalan İlçe Jandarma Karakolu binasının taşınması için çalışma başlatıldı.
İlçe merkezinden taşınacak olan karakolun, yeni yapılacak hizmet binasına taşınacağını belirten Belediye Başkanı Suphi Daştan, “Yaklaşık 45 yıldan bu güne kadar yerinden dolayı tartışmalara konu olan ve bu süre zarfında ilçemize hizmet etmiş ve fiziki olarak görevini tamamlayan, Jandarma Karakolu binasının çarşı merkezinden kaldırılması için çalışmalarımız başladı. Fiziki açıdan artık ihtiyaçları karşılamayan, çarşı merkezinde bulunduğu için trafik sorunu yaşatan Jandarma Karakolu için  yeni Devlet Hastanesi alt tarafında bulunan belediyemize ait 12 bin metrekare arsayı İlçe Jandarma Komutanlığına bedelsiz olarak tahsis etmiş bulunmaktayız. 25 Mayıs tarihinde ihalesi yapılacak olan İlçe Jandarma Karakolu hizmet binası yapımı tamamlandıktan sonra  çarşı merkezinde bulunan karakol yeni yerine taşınacaktır. Böylelikle 45 yıllık bir sorunu daha ilçemizin gündeminden sileceğiz” dedi.
FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Yozgat haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Yozgat ilinden Akdağmadeni İlçe Jandarma Karakolu taşınacak hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Nisan 2017 tarihinde saat 17 04’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Akdağmadeni İlçe Jandarma Karakolu taşınacak haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı