Gündem Haberleri

  Akdağ’a: Edepsiz

  Umut ERDEM / KARAMAN
  18.05.2011 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Bahçeli, “Şu edepsizliğe, şu nezaketsizliğe bakın. Bunlar çıldırmış, bunların ayağı yerden kesilmiş, ne oldum delisi olmuş” dedi. Bahçeli, Karaman’da özetle şöyle konuştu:

  Bölünmenin eşiğine getirdiler

  “Özellikle son günlerde Doğu ve Güneydoğu Anadolu’da ayaklanma provaları yapılıyor. Ülke tehdit ediliyor. İmralı canisi tehdit ediyor ve tavizler veriliyor. Bu tavizler karşısında, iktidar bir adım taviz, bir adım terör, bir adım taviz, bir adım terörle Türkiye’yi bölünmenin eşiğine getiriyor. Teröristlerden yana tavır koyuyorlar da şehit olan polise sahip çıkan yok. Bu böyle devam etmez. Bu iktidar yakayı kaptırmış. ABD’nin yönlendirmesi bugünkü siyasi iktidarı sarmış.

  Ne oldum delisi olmuş
  /images/100/0x0/55eafa1df018fbb8f8a2f1e4
  Hiç işsizlikten, yoksulluktan, yolsuzluktan bahsettiğini duyuyor musunuz? Bu AKP’nin gündeminde yok. Utanmaz bir davranışla karşı karşıya kalıyorsunuz. Maliye Bakanı’yla Sağlık Bakanı’nın yanına bir âmâ vatandaşımız geliyor. Bir derdini anlatmaya çalışıyor. ‘Körsün ama işin var’ diye azarlıyor. Şu edepsizliğe, şu nezaketsizliğe bakın. Bunlar çıldırmış, ayağı yerden kesilmiş, ne oldum delisi olmuş. Çıldırdıkları için, çılgın projelerle rant peşinde koşuyorlar. İstanbul’un iki yanına yeni şehirler kurulacak. Kim alıyor, kime peşkeş çekilecek o belli değil.

  Bu kez ‘fistanlık’ dedi

  Hilal Kartınızla evden çıkarken ihtiyaçları soracaksınız. Eşinize ihtiyacını soracaksınız, ‘Bana da bir entarilik fistanlık al da gel’ diyecek. Evinizden çıkıp Ermenek Çarşısı’na geleceksiniz, içeri varıp ‘Emmioğlu işler nasıl’ diyeceksiniz. Selam basacaksınız, ‘Çocuklarımın, eşimin siparişleri var, şunlardan paket yap’ diyeceksiniz. Gözünüze bakacak veresiye mi diye. ‘Hayır cebimde Hilal Kart var, ne verdiysen parasını al’ diyeceksin. Başın dik dükkândan ayrılacaksın. Bu yoksul için aş, esnaf için iş olacaktır. Böylece başlayan bir kucaklaşma ile toplumsal kalkınma harekete geçecek.”

  Hilal Kart’la namus sözü

  MHP Lideri Devlet Bahçeli, Karaman’ın Sarıveliler İlçesi’ni ziyaret etti ve 2 bin kişiye seslendi. MHP’nin projesi olan ‘Hilal Kartı’ anlatan Bahçeli “MHP hilal kartla size namus sözü veriyor. Kim yoksulsa yanında millet ve devlet olacak. Namerde muhtaç olmayacaksınız” dedi. Bahçeli’yi kadınlar ve genç kızlar büyük dikkatle takip etti.
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı