ANTALYA HABERLERİ

Akciğer Kanseri Konuşuldu

IHA
31.07.2015 - 11:28Son Güncelleme :

MEDİCAL PARK ANTALYA HASTANE KOMPLEKSİ MEDİCAL ONKOLOJİ BÖLÜMÜNDEN PROF. DR. HAKAN BOZCUK, KANSER KONULU TOPLANTIYA KATILDI

IHA

Medical Park Antalya Hastane Kompleksi Medikal Onkoloji Bölümü’nden Prof. Dr. Hakan Bozcuk kanser konulu toplantıya katıldı.
Kanser konulu toplantıya katılan Medikal Onkoloji Bölümü’nden Prof. Dr. Hakan Bozcuk ileri evre küçük hücreli dışı akciğer kanserinde yeni gelişmeler, hedefe yönelik ve immun tedaviler konusunda katılımcıları bilgilendirdi. Toplantının son bir yıl içerisindeki akciğer kanseri tedavilerindeki gelişmeleri kapsadığını söyleyen Prof. Dr. Hakan Bozcuk, “İmmun tedavi hakkındaki yeni gelişmeleri katılımcılarla paylaştık” dedi.
YENİ TEDAVİ ALTERNATİFLERİNİ SUNABİLECEĞİZ
Toplantıda sunulan tedavi yöntemlerinin, tümörün savunma sistemi üzerine yapılan baskılara karşı yeniden savunma sistemini aktivite edip tümör hücrelerini yok etmeyi amaçlayan bir yaklaşım olduğunu açıklayan Prof. Dr. Bozcuk, “Bu tedaviyle gelen NNO ve Pembro gibi bazı moleküllerle daha önce tedavi görmüş hastalardaki tümörlerde küçülme görülebiliyor” diye konuştu.
Önümüzdeki 10 yıl içinde savunma sistemini hedef alan tedavilerin tüm ilerlemiş tümör vakalarında daha önem kazandığını ifade eden Prof. Dr. Bozcuk, “Halen bu yeni tedavilerle ilgili çalışmalar devam etmektedir. Önümüzdeki yıllarda hastalarımıza daha yeni tedavi alternatiflerini sunabileceğimizi düşünüyorum” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Antalya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Antalya ilinden Akciğer Kanseri Konuşuldu hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 31 Temmuz 2015 tarihinde saat 11 28’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Akciğer Kanseri Konuşuldu haberi güncellenecektir.

ANTALYA NAMAZ VAKİTLERİ
21 Kasım 2017, Salı
 • İmsak
  05:56
 • Guneş
  07:35
 • Öğle
  12:54
 • İkindi
  15:35
 • Akşam
  17:53
 • Yatsı
  19:20
Diğer iller için Namaz Vakitleri »
Sayfa Başı