Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Akçay: Hedeflediğimiz seviyede değiliz

Trabzonspor teknik direktörü Mustafa Reşit Akçay, Avrupa Ligi'nde yollarına kayıpsız devam etmelerine karşın takımın henüz hedefledikleri düzeye gelmediğini ancak eksikleri gidermek için yoğun çalıştıklarını söyledi.

Yunus Emre SEL / TRABZON DHA
SON GÜNCELLEME

Teknik direktör Akçay, Apollon Limassol ile yaptıkları maçta takımda yaptığı revizyonu zaman zaman uygulayacağını anlattı. Akçay, şöyle dedi: "Tüm oyuncularımı hazır tutmaya çalışıyorum. Apollon Limassol maçında oyuncularımın performansından yüzde 80 memnun kaldım. Genel olarak henüz hedeflediğimiz seviyede değiliz. Bunun için çok daha fazla çalışmamız gerekiyor. Eksik olduğumuz yönleri iyi biliyoruz ve bu yönler üzerinde özellikle çalışmalar yapacağız."

HACIOSMANOĞLU: TÜM BRANŞLARDA BÜYÜMEK İÇİN ADIM ADIM İLERLİYORUZ
Trabzonspor Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu da, kulüp dergisindeki yazısında önemli açıklamalarda bulundu. Trabzonspor sevdası ile göreve başladıklarını belirten Hacısalihoğlu, "Göreve geldiğimiz ilk günden itibaren, gerek Türk Futbolunun temizlenmesi, gerek kulüp içerisindeki yapılanma, gerekse tüm branşlarda planlı büyüme için adım adım ilerlemeye başladık. Trabzonspor'un Avrupa sınırlarında bir başarı hikayesine ihtiyaç duyduğu bir dönemde, kulüp tarihimizde ilk defa UEFA Avrupa Ligi grup aşamasında mücadele edecek olmanın haklı gururunu yaşıyoruz" dedi.

"KENDİ DEĞERLERİMİZE GÖREV VE YETKİ VERDİK"
Hacıosmanoğlu, elde ettikleri ivmenin, ilerleyen haftalarda kazanılacak olan başarının öncüsü olarak kendilerini memnun ettiğini kaydederek şöyle devam etti: "Katıldığı her turnuvada mücadeleci yapısı ile ön plana çıkan sportmen bir kimlik, bir vizyon oluşturma bilinci ile görev yapıyoruz. Ortaya konulan anlayış bu bağlamda bizleri mutlu etmiştir. 'Özümüze döndük, kendi değerlerimize görev ve yetki verdik' söylemimizin devam edeceğinden kimsenin şüphesi olmasın. Genç ve yeni bir futbol anlayışı ile sahada mücadele eden futbolcularımızın içinden gelecek neslin yıldızları, doğru bir zamanlamayla çıkacaktır."

"CAMİAMIZIN BİZLERİ SABIRLA DESTEKLEMESİNİ BEKLİYORUM"
Hacıosmanoğlu, "Tarihimizin gölgesi altında dinlenme dönemi bitmiş, yeni, tarihi başarıları kazanma dönemi başlamıştır. Son olarak, sportif başarının yanı sıra kulübümüzün içinde bulunduğu mali tabloyu düzeltmek için var gücümüzle çalışıyoruz. Değişim için mücadele ettiğimiz bu dönemde bir sonraki adımımız yapılanma olacaktır. Bu gerçekler ortada iken yönetim olarak zamana ihtiyacımız olduğu da ortadadır. Camiamızın bizleri sabırla desteklemelerini bekliyorum. Sonuçta kazanan Trabzonspor olacaktır" diye devam etti.

ÇAKIROĞLU: BİZ KULÜBÜN HER BORCUNA SAHİP ÇIKIP GEREKENİ YAPARIZ
Trabzonspor Başkan Yardımcısı Sebahattin Çakıroğlu da, Kiki Musampa olayının kulübü çok ciddi sıkıntıya sokmayacağını belirterek, şöyle dedi: "30 Eylül'e kadar gerekli ödemeyi yapacağız. UEFA'da Trabzonspor'un adının kötü yerde geçmesine asla izin vermeyiz. Bu zaten bizden kaynaklanan bir şey değil. Bizden önceki dönemden gelen bir borç. Ama kulübün her türlü borcuna sahip çıktık ve gerekeni yapacağız. Kulübü her anlamda düzlüğe çıkartmak için gerekli hamlelerimizi yapacağız."

"GRUPTAN ÇIKACAĞIMIZA İNANIYORUM"
Çakıroğlu, UEFA Avrupa Ligi J Grubu ilk maçında Apollon Limassol karşısında aldıkları galibiyetin anlamlı olduğunu da belirterek, "Takım olarak iyi mücadele ettik ama daha iyi olabilecek bir ekibimiz var. Teknik ekibimiz ve futbolcularımıza sonuna kadar güveniyoruz. Bu gruplardan çıkacağımıza eminiz. Rakiplerimizin ne yaptığı umurumuzda değil. Ne yaptığımıza bakıyoruz. Öncelikle olarak da ligde Kayserispor ile yapacağımız maçı kayıpsız geçmek istiyoruz" diye konuştu.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler