ADANA HABERLERİ

Akçatekir Yaylası’nda Sokak Hayvanlarına Şefkat Eli

IHA
14.09.2015 - 10:00Son Güncelleme :

ADANA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ VE KİHAYKO ORTAK ÇALIŞMASI İLE SAHİPSİZ SOKAK HAYVANLARINA EL UZATILDI.

IHA

Adana Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Daire Başkanlığı Hayvan Sağlık ve Yetiştiriciliği Şube Müdürlüğüne bağlı Sokak Hayvanları Rehabilitasyon Merkezi ve Kimsesiz Hayvanları ve Doğayı Koruma Derneği (KİHAYKO) tarafından Adana’nın Pozantı ilçesine bağlı Akçatekir Yaylası’nda sahipsiz sokak hayvanlarının tedavi ve beslenmesi yapıldı.
İki veteriner hekim ve bir veteriner teknikerinin de katıldığı etkinlik çerçevesinde yüzlerce sokak hayvanına uyuz tedavisi uygulanarak beslenmeleri sağlandı. Akşam geç saatlere kadar süren etkinlik sonrası açıklama yapan Kimsesiz Hayvanları ve Doğayı Koruma Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Metin Yıldırım şunları söyledi.
“Adana Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Daire Başkanı Sayın Fatih Karayandı’nın verdiği desteklerle Belediye ve STK ortak çalışmaları çerçevesinde, sık sık Adana iline bağlı ilçelerde beslenme ve tedavi uygulamaları yapıyoruz. Bugün yapılan çalışmalara Sokak Hayvanları Rehabilitasyon Merkezinde görev yapan Veteriner Hekim Kadir Kara’da katılarak uyuz ve bakıma muhtaç hayvanlarımızın tedavisini de gerçekleştirmiştir. Mahalle mahalle tarama yaparak yüzlerce sokak hayvanımızın beslenme ihtiyaçları giderilmiştir. Bu tür toplumsal duyarlılık oluşturacak çalışmaları tüm belediye kurumlarından bekliyor ve hayvan hakları konusundaki hassasiyetlerinden dolayı Adana Büyükşehir Belediyesi nezdinde Sağlık Daire Başkanı Fatih Karayandı’ya çok teşekkür ediyoruz.”

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Adana haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Adana ilinden Akçatekir Yaylası’nda Sokak Hayvanlarına Şefkat Eli hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 14 Eylül 2015 tarihinde saat 10 00’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Akçatekir Yaylası’nda Sokak Hayvanlarına Şefkat Eli haberi güncellenecektir.

ADANA NAMAZ VAKİTLERİ

12 Aralık 2017, Salı
 • İmsak
  05:54
 • Guneş
  07:36
 • Öğle
  12:43
 • İkindi
  15:15
 • Akşam
  17:30
 • Yatsı
  19:01
Sayfa Başı