DÜZCE HABERLERİ

Akçakoca Belediye Meclisi Temmuz Ayı Toplantısı Yapıldı

IHA
03.07.2015 - 12:43Son Güncelleme :

AKÇAKOCA BELEDİYE MECLİSİ TOPLANDI

IHA

Akçakoca Belediye Meclisi’nin Temmuz ayı toplantısında, belediye personeline kurdurulan şirketin belediyeye hibe edilmesi tartışılırken, tansiyon yükseldi.
Akçakoca belediyesi personeli Alparslan Sarı tarafından kurulan ABİTAŞ Ulaşım, Nakliye, İnşaat, Taahhüt Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi’nin belediyeye hibe edilmesi talebi muhalefet partilerin meclis üyeleri tarafından itiraz gördü. Şirketin devri konusunda söz alan MHP’li Meclis Üyesi Yüksel Yılmaz, "Belediye şirketlerinin geçmişi parlak değil, tüm suistimaller ve yolsuzluk soruşturmaları bu şirketler üzerinde oldu" derken, CHP’li Meclis Üyeleri Hüsnü Koç ve Turgay Çakmak ta konuya itiraz etti.
Yaşanan tartışmalar sonrasında açıklama yapan Belediye Hesap İşleri Müdürü Ferhat Küçük, şirketin isminin ABİTAŞ olduğunu, 2006 yılında Belediye Başkanı Nazmi Çiloğlu tarafından belediye personeline kurdurulduğunu, benzer şirketlerin Türkiye’de çok sayıda belediye tarafından kurulduğunu ve kurulmasının önünde yasal olarak hiçbir engel olmadığını detaylarıyla anlattı. Belediye Başkanı Cüneyt Yemenici ise konuyla ilgili olarak "Başka belediyeler hangi amaçlarla bu şirketi kurduysa biz de o amaçlarla kuruyoruz" dedi.
Tartışmaların sonunda oylamaya geçildi. Yapılan oylamada CHP ve MHP’li meclis üyeleri ret oyu verirken, belediye personeli tarafından kurulan şirketin belediyeye hibe edilmesi talebi, oy çokluğuyla kabul edildi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Düzce haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Düzce ilinden Akçakoca Belediye Meclisi Temmuz Ayı Toplantısı Yapıldı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 03 Temmuz 2015 tarihinde saat 12 43’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Akçakoca Belediye Meclisi Temmuz Ayı Toplantısı Yapıldı haberi güncellenecektir.

DÜZCE NAMAZ VAKİTLERİ

17 Aralık 2017, Pazar
 • İmsak
  06:18
 • Guneş
  08:07
 • Öğle
  13:03
 • İkindi
  15:23
 • Akşam
  17:37
 • Yatsı
  19:14
Sayfa Başı