Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Akçakale'de eğitime kısmi tatil

  Hasan KIRMIZITAŞ- Hadi KURT- Ömer ŞULUL/AKÇAKALE (Şanlıurfa), (DHA)
  24 Eylül 2012 - 09:28Son Güncelleme : 24 Eylül 2012 - 11:10

  ŞANLIURFA’nın Akçakale İlçesi’nde, Suriye sınırına yakın noktada bulunan 14 okulda eğitime ara verildi. Daha önce okulların 3 gün tatil edildiği ilçede, haftanın ilk günü sınıra yakın noktada bulunan ilçe merkezindeki ve köylerdeki 14 okulun 1 gün tatil edildiği bildirildi.

  İç karışıklığın sürdüğü Suriye’de, muhalifler ile ordu güçleri arasında süren çatışmalar nedeniyle Akçakale ilçe merkezi ve sınıra yakın noktada bulunan 14 okul, öğrencilerin tedirgin olmaması ve ruh sağlığının bozulmaması için tatil edildi. Sabah saatlerinde ilçe merkezindeki Hürriyet Mahallesi’nde bulunan Cumhuriyet İlköğretim Okulu’na gelen öğrenciler, okullarının tatil edildiğini öğrenince yeniden evlerine geri döndü. Öğrenciler, "Sabah okula geldik, Suriye’de devam eden çatışmalar nedeniyle okulumuzun tatil edildiğini öğrendik. Silah ve bomba seslerinden çok korkuyoruz" dedi.

  OKULA SAVAŞ ENGELİ

  SURİYE'DEKİ ÇATIŞMA ANI KAMERADA / WEB TV

  AKÇAKALE'DE VATANDAŞLAR TEDİRGİN / WEB TV

  SINIRDAKİ ÇATIŞMA ANLARI BÖYLE GÖRÜNTÜLENDİ / WEB TV

  İlçe merkezinde Cumhuriyet İlköğretim Okulu ve 3 ana okulu ile sınıra yakın noktada bulunan 10 köy okulunun tatil edildiği Akçakale’de, tedirginlik halen sürüyor. Türkiye sınırına yakın noktada bulunan Telebyad’da, ordu birliklerinin top atışlarının devam ettiği bildirildi.

  AKÇAKALE'DE EĞİTİME KISMİ TATİL / WEB TV

  DAHA ÖNCE DE OKULLAR TATİL EDİLMİŞTİ

  Akçakalede eğitime kısmi tatil Suriye kurşunu anne ve kızını vurdu
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı