ANTALYA HABERLERİ

AKBB Olağan Toplantısı Gerçekleşti

IHA
21.10.2015 - 14:01Son Güncelleme : 21.10.2015 - 14:02

AKDENİZ BELEDİYELER BİRLİĞİ OLAĞAN TOPLANTISI BAŞKAN HAKAN TÜTÜNCÜ, BAŞKANLIĞINDA ASAT TOPLANTI SALONUNDA GERÇEKLEŞTİ

IHA

Akdeniz Belediyeler Birliği’nin (AKBB) 2016 yılındaki 9 maddelik çalışma programının ilki, kurumsallaştırma olarak belirlendi.
AKBB 2016 yılındaki çalışma programının birinci maddesi, kurumsallaşma oldu. Kepez Belediyesi ve AKBB Başkanı Hakan Tütüncü, ASAT’da düzenlenen olağan toplantıya başkanlık etti. AKBB Genel Sekreteri Hüseyin İnce, bir yıllık çalışmaların sunumunu barkovizyon gösterisiyle yaptı. Ardından da AKBB’nin vizyon ve misyonunu hatırlatan İnce, AKBB ilkeleri doğrultusunda hazırladıkları 2016 yılı çalışma programındaki 9 maddelik temel hedefleri anlattı.
EĞİTİM FAALİYETLERİ YAPILACAK
Birliğin hizmet üretme kapasitesini geliştirme amacıyla kurumsal kapasiteyi güçlendirmek, 2016 yılı çalışma programının birinci hedefi oldu. Belediyeler, birlikler ve mahalli idareler arasındaki iletişim ve işbirliğini geliştirmek, ikinci madde olarak yer aldı. AKBB’nin 2016 yılındaki üye belediyeler üzerinde yapacağı diğer çalışmalar ise, kapasite gelişimine yönelik çalışmalar yapmak, hizmet içi eğitim programları düzenlemek, danışmanlık ve müşavirlik hizmeti vermek, belediyelerin faaliyetlerinin tanıtımına yönelik çalışmalar yapmak olarak kayda geçirildi.
BELEDİYELER ÇAĞA AYAK UYDURACAK
Çağın bilimsel ve teknolojik gelişim süreçleri ve toplumsal yaşamın ihtiyaçlarına uyum noktasında ise, yerel yönetim sisteminin değişim ve gelişimlerine yönelik olarak araştırmalar yapmak, yaptırmak, bu kapsamda, değerler üreterek, görüş ve öneriler hazırlamak AKBB’nin çalışma programında yer aldı.
Belediyelerin dış dünya ile olan ilişkilerini önemli bulan AKBB, üyelerinin uluslararası ilişkilerini koordine etmeyi ve kardeş belediyeciliğin yaygınlaştırılmasını kendine görev olarak aldı. Üye belediyelerin uluslararası hibe ve fonlara erişimi, ortaklık, üyelik gibi statülere kavuşmasında, ulusal ve uluslararası kurum ve kuruluşlarla işbirliği oluşturup ortak projeler geliştirmek de, AKBB’nin 2016 hedefleri arasında yer aldı.
İLİŞKİLERİMİZİ SÜREKLİ GÜÇLENDİRİYORUZ
Sunumların ardından Başkan Tütüncü, 2015 yılı içinde yaptıkları çalışmaları hatırlattı. Özellikle yurt dışındaki çalışmaları anlatan Tütüncü, “Tecrübe paylaşımı konusunda, çeşitli hizmetlerin yapılmasında, başkanlarımızın çeşitli uluslararası temaslarda bir kurumsal anlamda çalışmalar yapıyoruz. İlişkilerimizi her geçen gün daha da güçlendiriyoruz. Üye başkanların uluslararası ziyaretlere katılım göstermesini tavsiye ederim” dedi.
DENİZLİ’DEN İLK ÜYE
Antalya, Muğla, Isparta, Burdur ve Afyonkarahisar’da üye belediyelerin olduğu AKBB’ye, Denizli’den ilk kez bir belediye dahil oldu. Denizli Çameli Belediyesi’nin AKBB’ye üye olmak için yaptığı başvuru, oybirliğiyle kabul edildi. Böylece AKBB’nin sınırları bir şehir daha girmiş oldu. Çameli Belediyesi’nin üye olmak için kendi meclisinden onay aldığını belirten Tütüncü, “Denizli’den bir belediyenin birliğimize dahil olması çok anlamlı. İlişkilerimizi ne kadar arttırırsak birliğimizin o kadar büyüyeceğine inanıyorum” diye konuştu.
BÜTÇE ONAYLANDI
AKBB’nin 2016 yılındaki 9 maddelik çalışma programını gerçekleştirmek ve diğer hizmetleri yerine getirmek için belirlediği 3 milyon 200 bin liralık bütçesi de, oy birliğiyle kabul edildi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Antalya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Antalya ilinden AKBB Olağan Toplantısı Gerçekleşti hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 21 Ekim 2015 tarihinde saat 14 01’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça AKBB Olağan Toplantısı Gerçekleşti haberi güncellenecektir.

  ANTALYA NAMAZ VAKİTLERİ
  26 Eylül 2017, Salı
  • İmsak
   05:06
  • Guneş
   06:41
  • Öğle
   12:59
  • İkindi
   16:23
  • Akşam
   18:57
  • Yatsı
   20:20
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı