Akbank'a kalite standardı

ANKA
02 Şubat 2006 - 15:43Son Güncelleme : 02 Şubat 2006 - 15:43

Akbank Teftiş Kurulu Başkanlığı, denetim, danışmanlık ve destek hizmetleri alanlarında uluslararası belgelendirme alanında faaliyet gösteren BVQI firmasından ISO 9001:2000 Kalite Sistem Belgesi aldı.

Akbank’tan yapılan açıklamada, uluslararası iç denetim standartlarına uyum sağlanması, iş yapış yöntemlerinin standartlaştırılması, faaliyetlerdeki verimliliğin ve niteliğin yükseltilmesi ve kurumsallaşmanın teşvik edilmesi amaçlarıyla kurulan kalite yönetim sistemi BVQI firmasının denetiminden geçti. Denetim sonucu ve Teftiş Kurulu Başkanlığı, denetim, danışmanlık ve destek hizmetleri alanlarında ISO 9001:2000 Kalite Sistem Belgesi almaya hak kazandı.
Akbank Teftiş Kurulu’nun aldığı ISO 9001 Kalite Güvence Belgesi ödül töreni, Akbank Yönetim Kurulu Murahhas Üyesi Özen Göksel, Akbank Genel Müdürü Zafer Kurtul ve Akbank Teftiş Kurulu Başkanı Erkut Ulaş’ın katılımıyla Sabancı Center’da gerçekleştirildi.

ISO 9001 Kalite Sistem Belgesi Akbank’a; kaynak yönetimi ile denetim, danışmanlık ve destek faaliyetlerinin denetlenmesi sonucunda verildi.

BVQI’nin denetim raporunda, sistemin çok yeni kurulmuş olmasına rağmen, çalışanların motivasyonunun, sisteme katkıları hakkında bilinç düzeylerinin ve kalifikasyonlarının çok üst düzeyde olduğu belirtildi. Teftiş Kurulu yönetiminin sisteme katkısı ve desteğinin ileri seviyede olduğu ifade edilen raporda, teftişin, standart gereklerini uygulamak için tanımladığı metodları dikkatlice ve başarıyla uyguladığı vurgulandı.
Londra’da 1987 yılında kurulan BVQI, dünyanın 158 ülkesinde kalite, sağlık, güvenlik, çevre ve sosyal sorumluluk konularında belgelendirme yapan ve sahip olduğu akreditasyonlar ve belgeli firmaları ile tüm dünyada en fazla tanınırlığı olan uzman bir firma olarak görülüyor.

Akbank Teftiş Kurulu bu belge ile uluslararası belgelendirme alanında saygınlığı olan BVQI firmasının, UKAS ve TÜRKAK Akreditasyonlu logolarını kullanabilecek.
Etiketler:


    EN ÇOK OKUNANLAR

      Sayfa Başı