Akbank, ‘vergisiz’ Amerika Fonu getirdi

Hürriyet Haber
27.02.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

AKBANK, uluslararası yatırım fonlarını Türkiye'ye getirerek Türk yatırımcısına yeni bir fırsat sunuyor. Akbank'tan yapılan açıklamaya göre, bundan böyle Türk yatırımcısı American Exspress'in 7 farklı yatırım fonunu alıp satabilecek.

ABD Doları ve Euro cinsinden olan bu 7 farklı yatırım fonu, Akbank şubelerinde ve Ak Yatırım Menkul Değerler'de satışa sunuldu. İlk etapta 7 milyon dolar olarak satışa sunulan Amex yatırım fonları ilk alışta asgari 2 bin dolar ve 2 bin Euro tutarında alınabiliyor. Yatırımcılar ikinci defa almak istediklerinde alabilecekleri tutar 500 dolar ve 500 Euro'nun katları şeklinde olabilecek.

Akbank açıklamasında, böylece yatırımcıların American Express'in 100 yıllık deneyiminden yararlanırken, uluslararası yatırım olanağına da kavuşmuş olacağı vurgulanarak, fonların çeşitliliğin yanında yüksek likiditeye sahip olduğu ve kolayca alınıp satılabildiği kaydedildi. Fonların diğer bir avantajını da gerçek kişilerin vergiden muaf olmaları oluşturuyor. Ayrıca, fonlar arasında ücretsiz değişim olanağı bulunuyor.

Akbank hangi fonları satacak?

USD Long Term Bonds ABD Doları ABD kamu ve özel borçlanma senedi

Global Bonds (EURO) Euro Global kamu ve özel borçlanma senedi

Global Bonds (USD) ABD Doları Global kamu ve özel borçlanma senedi

Global Balanced ABD Doları Global kamu borçlanma senedi

World Equities ABD Doları Gelişmiş-gelişmekte olan ülke

şirketlerinin hisse senetleri

US Large Co. Eqities ABD Doları Büyük ABD firma hisse senetleri

European Equities Euro Avrupa firma hisse senetleri

Etiketler:


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı