Akbank Private Banking 'En iyi' seçildi

A.A.
07.02.2006 - 12:52 | Son Güncelleme:

Akbank Private Banking'in, uluslararası finans dergisi Euromoney tarafından, özel bankacılık alanında Türkiye'nin en iyisi olarak seçildiği bildirildi.

Akbank'tan yapılan açıklamada, Euromoney'in üçüncü kez global ölçekte düzenlediği özel bankacılık anketinde, Türkiye kategorisinde, Akbank Private Banking'in, yönetilen varlık, karlılık, şube sayısı, ürün yelpazesi, hizmet kalitesi alanlarındaki performansından dolayı birinci sırada yer aldığı aktarıldı.

Akbank Private Banking'in birinci seçilmesinde, müşterilerin yatırım stratejilerini sürekli izleyerek özel çözümler sunması ve bunu müşteriyle karşılıklı güven ve gizlilik felsefesi çerçevesinde gerçekleştirmesinin etkili olduğu ifade edilen açıklamada, şöyle denildi: “Müşterilere özel yatırım stratejileri geliştirerek, sadece Türkiye'deki değil uluslararası finans piyasalarındaki yatırım olanaklarının da değerlendirmeye alınması söz konusu seçimde önemli rol oynadı. Üst gelir grubundaki bireyler için rehber niteliğinde olan Euromoney anketi, özel bankacılıkta, en iyi kalitedeki hizmeti ön plana çıkarmayı hedefliyor. Küresel, bölgesel ve ülke kategorilerinde düzenlenen ankette 21 bin katılımcının tercihleri etkili oldu.”

AKBANK PRIVATE BANKING

Kişiye özel alternatifler bekleyen yatırımcılar için geliştirilmiş bir hizmet olan ve toplam yatırımı 200 bin dolar ve üzerinde olan bireylere ayrıcalıklı hizmet sunan Akbank Private Banking, İstanbul'da 4, Ankara'da, İzmir, Bursa, Adana, Antalya ve Denizli'de 1'er adet olmak üzere toplam 10 özel şubesinde hizmeti veriyor. 2005 yılı sonu itibariyle Akbank Private Banking'in tarafından yönetilen kaynağın, bir yıl öncesine göre yüzde 54'lük bir artışla 5.6 milyar dolar seviyesinde gerçekleştiği bildirildi.
Etiketler:


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı