Ege Haberleri

  Akay’a dört rakip

  Elif DEMİRCİ / İZMİR, (DHA)
  18.01.2012 - 00:00 | Son Güncelleme:

  İzmir’de ilçe kongrelerini tamamlayan AK Parti, il kongresi için Genel Merkez’den tarih bekliyor.

  İl Başkanı Ömer Cihat Akay’ın güven tazelemek istediği kongrede, İl Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Seyhan, AK Parti’nin kurucularından Dursun Ali Özkan, Aliağa Belediyesi eski Başkanı Tansu Kaya, bir önceki kongrede Başbakan’ın talimatıyla, Ömür Kabak’a karşı girdiği yarıştan salonda çekilen Uğur Türkan da nabız yoklamaya başladı.

  Bazı milletvekilleri ve Genel Merkez yöneticilerine göreve talip olduğunu ileten Seyhan, “İl Başkanı olabilmek için ekstra çalışmam olmaz, görev verilirse kaçmam. Göreve hazır olduğumu da gerekli yerlere bildirdim. ‘Bu görevi sen üstlen’ derlerse layıkıyla yaparım” dedi.

  Mustafa Seyhan, ilçe kongrelerinde ortaya çıkan tabloda parti emektarlarıyla kurucuların yer almadığını belirterek, “Kongrelerde ilçelerin düzenlenmesi partinin lehine mi aleyhine mi oldu ona bakmak lazım. Genel Merkez, İl Başkanı’nın yaptığı ilçe kongrelerini doğru buluyorsa yola onunla devam edecektir. Hata olduğunu düşünüyorsa benim olmam şart değil ama teşkilatları daha iyiye götürebilecek, partiye katkı sağlayacak bir yapıyı kurabilir” diye konuştu.

  Kurucular yok

  Seyhan, “Benim gibi partide uzun yıllar görev yapmış arkadaşlarım yapının ileriye değil, geriye doğru saydığını görüyor. Teşkilatların yapılanmasını olumlu bulmuyorum. Tablo ortada. Bunu görmek zor değil. İlçe yönetimlerinde görev alanlara bakın. Parti kurucuları, emektarlar bu tabloda yer alamadı. Çoğu il delegesi bile olamadı. Bu anlamda ciddi sıkıntı var. Bunlar ortadayken, ‘Parti içi teşkilatlanma doğru yapılıyor’ demek doğru olmaz. Eskiden taşın altına elini koyan birçok arkadaş zor şartlarda partiyi bir noktaya getirdilerse bugün daha da ileriye götürebilir” dedi.

  Vekillere açtı

  Adaylık düşüncesini İzmir milletvekilleri Ali Aşlık ve Aydın Şengül’le paylaşan Dursun Ali Özkan da, “Bu görevi yapabileceğime inanıyorum. Bu teşkilatlarla ağladık, güldük. Onlarla bir geçmişimiz var, birbirimizi tanıyoruz” diye konuştu.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı