« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Akatlar tenise doydu

Geleneksel Türk Kalp Vakfı-Club Sporium Puanlı Tenis turnuvası renkli etkinliklerle start aldı.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Turnuvanın açılışında ünlü tenisçi Marsel İlhan da gösteri maçı yaptı.

Geleneksel Türk Kalp Vakfı Club Sporium Puanlı Tenis Turnuvası, Turkcell - Point Hotel Senior Tenis Cup her yıl olduğu gibi bu yıl da renkli görüntülerle açıldı. Bu yıl 11-22 Mayıs tarihleri arasında düzenlenecek turnuvanın basın toplantısı ve açılış etkinlikleri ünlü simaların katılımıyla yapıldı.

Akatlar Club Sporium havuzbaşında düzenlenen basın toplantısının sunuculuğunu manken-sunucu Hande Subaşı yaptı. Beşiktaş Belediye Başkanı İsmail Ünal, Türk Kalp Vakfı Onursal Başkanı Çetin Yıldırımakın, Türk Kalp Vakfı Mütevelli Heyeti ve Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Akşit, Türk Kalp Vakfı Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve turnuva genel koordinatörü Nejat Müldür, Türkiye Tenis Federasyonu Yönetim Kurulu üyesi Ayhan Akgül, Club Sporium Yönetim Kurulu Başkanı Saffet Çerçi, Doğa Koleji Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Gazanker ve Gül Gölge Saygı'nın katıldığı toplantıda konuşmacılar turnuvanın önemine vurgu yaptılar.

Beşiktaş Belediye Başkanı İsmail Ünal, Türk Kalp Vakfı'nın her zaman güzel işler yaptığını altını çizerek "TKV hangi çağrıyı yapsa koşarak giderim" diye konuştu. Genel koordinatör Nejat Müldür de organizasyonun Dünya Kalp Vakfı etkinlikleri kapsamında yapıldığını hatırlatarak "Bu turnuvanın marka haline gelmesini sağlayan tüm sponsorlara teşekkür ederiz" diye konuştu. Türk Kalp Vakfı Onursal Başkanı Çetin Yıldırımakın toplantı sonrası milli tenisçi Marsel İlhan'a uluslararası alanda kazandığı başarılar nedeniyle plaket verdi. Ayrıca turnuvaya destek veren sponsorlara da teşekkür plaketi takdim edildi. Doğa Koleji'nin minik öğrencileri de 15 dakikalık raket dansı yaparak törene renk kattılar.

Etkinliğe katılanlar arasında Türkiye Tenis Federasyonu Teknik Koordinatörü Lluis Bruguera, Beşiktaş Yönetim Kurulu üyesi Metin Keçeli, Beşiktaş Basketbol Takımı koçu Ergin Ataman ve işadamı Mustafa Yurttaş da yer aldı. Geleneksel Türk Kalp Vakfı Club Sporium Puanlı Tenis Turnuvası, Turkcell - Point Hotel Senior Tenis Cup'ın açılış töreni havuzbaşından sonra kortta devam etti. Seyirciler önce Gül Gölge Saygı'nın tenis hocası Korhan Akın'dan aldığı dersi izlediler. Tören Marsel İlhan-Mina Saygı çifti ile İlhan Mutlu - Seda Arantekin arasında yapılan gösteri maçıyla sona erdi.


Bunları da Beğenebilirsiniz