Gündem Haberleri

  Akaryakıt istasyonundaki kanlı soygunun zanlısı yakalandı

  Zafer TOKUŞ- Alaattin ONUR/AKYAZI (Sakarya), (DHA)
  25.10.2007 - 16:52 | Son Güncelleme:

  SAKARYA’nın Akyazı İlçesi’nde 5 gün önce tabancayla vurularak öldürülen akaryakıt istasyonu çalışanı Ali Bacak'ın katil zanlısı, Akyazı polisinin teknik takibi sonucu yakalandı. Kanlı soygunun zanlısı Emre Ersoy'un, 8 Ekim 2006 tarihinde Akyazı İlçesinde Güneydoğulu fındık isçilerine karşı linç girişiminde bulunulması sırasında halkı kışkırtanlar arasında olduğu ortaya çıktı. Zanlı polisteki ifadesinde akaryakıt istasyonuna soygun amacıyla girdiğini, görevliyi de direnmesi nedeniyle öldürdüğünü söyledi.

  Akyazı’da akaryakıt istasyonunda yapılan soygun ve cinayeti soruşturan polis, soygunda öldürülen Ali Bacak’ın (52) çalınan cep telefonunu teknik takibe aldı. Telefonun Bursa’da Metin B.’ye satıldığını belirleyen polis, Metin B’nin verdiği bilgilerden, cep telefonunu satan kişinin Akyazı'da oturan Emre Ersoy (23) olduğunu öğrendi. Polisin yaptığı operasyon sonucu, Emre Ersoy yanında bulunan arkadaşı Erkan K. ile birlikte 16 K 6579 plakalı otomobilde yakalandı. Emre Ersoy’un kız kardeşinin evinde yapılan aramada da, cinayette kullanıldığı belirtilen 9 mm çapında Beratta marka tabanca ve 3 mermi ele geçirildi.
  Akyazı Emniyet Müdürlüğü’nde sorgulanan zanlı Emre Ersoy’un, akaryakıt istasyonuna soygun amaçlı girdiği, ancak görevli Ali Bacak’ın direnmesi üzerine önce boğmak istediği, direnince de silahla vurarak öldürüp kasadaki bin 980 YTL’yi aldığı anlaşıldı. Zanlının daha sonra Bursa’ya giderek Ali Bacak’a ait cep telefonunu da 140 YTL’ye sattığı verdiği ifadelerden ortaya çıktı.

  HALKI LİNCE KIŞKIRTMIŞ

  Katil zanlısı ve arkadaşı adliyeye sevk edilirken, Emre Ersoy’un kimlik sorgulaması sırasında, Akyazı İlçesi’nde 8 Ekim 2006 tarihinde ilçe merkezinde Güneydoğulu fındık işçilerine linç girişimi sırasında polisle çatışan grupta yer aldığı, halkı kışkırtan provokatörler arasında bulunduğu anlaşıldı. O tarihte ilçe Emniyet Müdürlüğü önünde toplanan kalabalık arasında yer alan Emre Ersoy öfke içerisinde polis memurlarıyla tartışırken, ilçedeki gazetecier tarafından fotoğraflarının çekildiği de ortaya çıktı. Emre Ersoy'un daha önce karıştığı çeşitli suçlardan cezaevinde yattığı da belirlendi.

  Akyazı'da ya 8 Ekim 2006 tarihinde meydana gelen olaylarda, fındık bahçelerinde çalışmaya gelen bir grup fındık isçisi çay bahçesinde ilçe gençleriyle tartıştı. Tartışmaya katılan bir grup genç, işçilerin terör örgünü mensubu olduğunu iddia edince ilçe bir anda karıştı. Polis merkezine getirilen Güneydoğulu 4 işçinin ‘PKK’lı’ olduğu iddiası yayılınca, ilçe emniyet Müdürlüğü'nün önünde binlerce kişi toplandı ve gençlerin kendilerine verilmesini istedi. Polis o tarihte linç girişiminde bulunulmasıyla ilgili 20 provokatör tespit etti. Fotoğraf ve görüntülerde saptanan provokatörler arasında Emre Ersoy'un da olduğu anlaşıldı..

   

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı