DİYARBAKIR HABERLERİ

Akar’dan Miting Değerlendirmesi

IHA
30.10.2015 - 11:33Son Güncelleme :
Akar’dan Miting Değerlendirmesi
IHA

AK Parti Diyarbakır İl Başkanı Muhammed Dara Akar, Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun dün İstasyon Meydanı’nda düzenlediği mitinge ilişkin değerlendirmelerde bulundu.
Akar, konuya ilişkin yaptığı yazılı açıklamada, Davutoğlu’nun Diyarbakır’da düzenlediği mitingde, kentin Türk siyasetinin şekillenmesi açısından taşıdığı öneme vurgu yaptığına dikkat çekerek, mitingin 1 Kasım’da şekillenecek tablonun bir özeti olduğunu belirtti. Diyarbakır halkının AK Parti’ye sahip çıktığını dile getiren Akar, “Mitingimizi çok sayıda Diyarbakırlı vatandaşımızın yoğun ilgisi ile gerçekleştirdik. Diyarbakır’ın her zaman olduğu gibi bu seçimden de istikrar ve güvenden yana tarafını belli etmiştir. Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun Diyarbakır mitingi yeni Türkiye’nin yeni hamlelerine adım atılacak bir gün olarak gördüğünü net bir şekilde İstasyon meydanında deklare etti. Gerçekleştirdiğimiz miting, milletimizin, huzur ve istikrarına kasteden cephelere ve çevrelere karşı yine tek vücut halinde durulacağını göstermiştir. Diyarbakırlılar, şehrin dört bir yanından İstasyon Meydanı’na aslında miting için değil, istikrar için, huzur için, gelişen, kalkınan bir Türkiye ve Kadim şehrimiz Diyarbakır için koşmuştur” dedi.
“DİYARBAKIR MİSAFİRPERVERLİĞİNİ GÖSTERDİ”
Diyarbakır’ın ve Diyarbakır halkının bir kez daha misafirperverliğini gösterdiğini belirten Akar, sözlerini şöyle sürdürdü:
“Başbakanımız hem halkımızın hem de teşkilatımızın heyecanını, istikrar ve huzur isteğini, gençler için, Diyarbakır ve Diyarbakır halkı için yatırım ve istihdam taleplerini bu meydanda gördü. Başbakan Ahmet Davutoğlu’nu ağırlayan, destek veren ve meydanları dolduran tüm halkımıza sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz, AK kadroların hep bir arada dünyaya mesaj verdiği bu büyük buluşmada emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Kadınlarıyla ve gençleriyle tüm il ve ilçe teşkilatlarımızı canı gönülden tebrik ediyorum.”

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Diyarbakır haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Diyarbakır ilinden Akar’dan Miting Değerlendirmesi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 30 Ekim 2015 tarihinde saat 11 33’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Akar’dan Miting Değerlendirmesi haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı