Akademik personel alınacak

Hürriyet Haber
26.12.2009 - 14:40 | Son Güncelleme:

Türkiye'deki bazı üniversiteler akademik personel alımlarına devam ediyor.

Trakya Üniversitesi Rektörlüğü tarafından, 15'i profesör, 16'sı doçent olmak üzere 31 akademik personel alınacak. Rektörlüğün akademik personel alımlarına ilişkin duyurusu Resmi Gazetenin bugünkü sayısında yayımlandı.
Buna göre, Rektörlük tarafından, 2'şer profesör ve doçent Tıp Fakültesinde, diğer personel de Fen ve Edebiyat Fakültelerinde istihdam edilecek.

Afyon Kocatepe Üniversitesi Rektörlüğü, Tıbbi Farmakoloji ile Hayvan Bes. ve Bes. Has. bölümlerinde çalışmak üzere birer profesör alacak.

Akdeniz Üniversitesi Rektörlüğü ise devamlı statüye göre atama yapılmak üzere, Kulak, Burun ve Boğaz Hastalıkları Ana Bilim Dalı için 1 profesör, Gıda Bilim ve Teknolojisi Bölümü için 2 doçent, Deniz Biyolojisi ve Hareket ve Antrenman Bilimleri bölümlerinde çalışmak üzere 1'er profesör olmak üzere toplam 5 öğretim üyesi alımında bulunacak.

Uludağ Üniversitesi Rektörlüğü, Tıp, Ziraat, İlahiyat, Hukuk, Fen-Edebiyat, Eğitim fakülteleri için toplam 3 profesör, 2 doçent, 6 yardımcı  doçent alımı yapacak.

Muğla Üniversitesi Rektörlüğü de daimi statüde Fen ve Edebiyat Fakültesi için 3 doçent, Mühendislik Fakültesi için de 1 profesör, 3 doçent alacak. Adaylar başvurularını, 15 gün içinde ilgili Rektörlüklere yapabilecekler.

Etiketler:


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı