MERSİN HABERLERİ MERKEZ HABERLERİ

Akademik işbirliği

DHA
05.01.2018 - 14:33Son Güncelleme :
DHA

MERSİN, (DHA) - MERSİN Üniversitesi ile Mersin Barosu arasında işbirliği protokolü imzalandı.
Ortak çalışmaları içeren işbirliği protokolü, Rektörü Prof. Dr. Ahmet Çamsarı ile Baro Başkanı Ali Er’in tarafından imzalandı. Mersin Üniversitesi’nin başta yerel yönetimler olmak üzere, kamu kurum ve kuruluşlarıyla, sivil toplum kuruluşlarıyla işbirliği içerisinde olduğunu belirten Rektör Çamsarı, "Mersin’in geleceğine yön verecek her projede yer almaya çalışıyoruz. Baromuzla da çok güzel projeler gerçekleştireceğimize inanıyorum. Geniş kapsamlı bir işbirliği protokolü imzaladık. Eğitim alanı başta olmak üzere hukuksal anlamda bilgilendirme ve bilinçlendirme alanlarında çalışmalarımız olacak. Mersin barosu üyeleri, sosyal tesislerimizden, kültür ve sanat etkinliklerimizden faydalanabilecek. Yüksek lisans ve doktora çalışmaları yapmak isteyen hukukçularımız için de en uygun koşulları sağlamaya çalışacağız" dedi.
Toplumun bilinçlenmesine yönelik birçok çalışma yapacaklarını ifade eden Başkan Er, "İmzalanan protokol, meslektaşlarımız ve Mersin halkının geleceği için büyük önem taşımaktadır. Üniversitemiz ile birlikte kentimiz yararına önemli işlerin altına imza atacağımıza inanıyorum" diye konuştu.
İmzalanan protokol ile barosu üyesi avukatlarının, Mersin Üniversitesi akademisyenlerinin ve öğrencilerinin kişisel ve mesleki gelişimlerine katkı sağlayacak bilimsel, sosyal, eğitsel alanlarda ortak projeler hazırlanıp uygulanması planlanıyor.

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Merkez haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Merkez haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Akademik işbirliği haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

Sayfa Başı