SAKARYA HABERLERİ

Akademide ‘Hüseyni Nağmeler’ Adlı Program Gerçekleştirildi

IHA
27.10.2015 - 16:40Son Güncelleme :

SFSA'DA 'HÜSEYNİ NAĞMELER' ADLI PROGRAM GERÇEKLEŞTİRİLDİ

IHA

Serdivan Fikir ve Sanat Akademesi’nde ‘Hüseyni Nağmeler’ programıyla Muharrem Ayı ve Kerbela yad edildi.
Yıl içerisinde düzenlediği seminer programları, konferanslar, musiki konserleri ve film galalarının yanı sıra Çocuk Akademisi, Ramazan Okulu ve 7/24 açık kütüphanesi ile etkinliklere konuk olan Serdivan Fikir Sanat Akademesi (SFSA), İslam alemi içinde farklı anlamlar taşıyan Muharrem Ayı’nı ve Kerbela’yı ‘Hüseyni Nağmeler’ programıyla yad etti.
Programa konuşmacı olarak katılan Dr. Abdullah Uysal, Muharrem ayının insanlığın varoluşundan itibaren birçok önemli olayın yaşandığı ay olduğunu ifade ederek bu ay içerisinde yaşanan tarihsel olaylardan örnekler paylaştı. Kerbela vakasının da konuşulduğu programa mersiyehan olarak katılan Ahmet Musa Bala ve Kemalcan Ergün ise katılımcılara Muharrem ayına özel ağıtlar seslendirdi. Program sonunda katılımcılara okunan ağıtların derlendiği kitapçık hediye edildi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Sakarya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Sakarya ilinden Akademide ‘Hüseyni Nağmeler’ Adlı Program Gerçekleştirildi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Ekim 2015 tarihinde saat 16 40’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Akademide ‘Hüseyni Nağmeler’ Adlı Program Gerçekleştirildi haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı