Ege Haberleri

  Ak solcular bile dönüyor

  Elif DEMİRCİ / İZMİR, (DHA)
  21.05.2010 - 00:00 | Son Güncelleme:

  KEMAL Kılıçdaroğlu’nun CHP Genel Başkan adaylığı, bugüne kadar çeşitli nedenlerle partiye küsenlenleri, geri döndürdü. İzmir’in liste dışı kalan milletvekilleri, eski bakan ve il başkanları, soluğu Genel Merkez’de aldı.

  Hatta AKP’ye geçtikleri için “Ak solcu” olarak anılanlar bile eve dönüşün yollarını arıyor.
  Kurultayla bir devri kapatacak olan CHP’de yeni dönem kendi yıldızlarını yaratacak. CHP İzmir Milletvekili Oğuz Oyan, daha önceki kurultayda Deniz Baykal’a rakip çıktığı için pasifize edilmişti. Oyan’ın adı şimdi genel başkan yardımcılığı için geçiyor.
   Daha fazla hizmet
  Baykal’ın bu dönem liste dışı bıraktığı İzmir milletvekilleri Hakkı Ülkü, Enver Öktem, Erdal Karademir, Yılmaz Kaya, Sedat Uzunbay, Vezir Akdemir Genel Merkez’de aktif görev almak için nabız yokluyor. Murat Karayalçın kontenjanından aday gösterilen Dikili Belediye Başkanı Osman Özgüven, partide daha fazla hizmet etmek istediğini belirtirken, Kültür Bakanı Suat Çağlayan da CHP’deki lider değişimiyle aktif hale gelmek isteyenler arasında. DSP’li Atilla Mutman, hemen yakasına altı ok rozetini taktı. Öte yandan Baykal muhalifi olan CHP eski İzmir İl Başkanı Alaattin Yüksel, eski Disiplin Kurulu Başkanı Avukat Ülkü Caner de Parti Meclisi’ne girmek için çalışıyor.

  Yuvaya dönmenin yollarını arıyorlar

  Yerel seçimde CHP’den aday gösterilmedikleri için AKP’ye geçen ve buradan aday olan eski sosyal demokratlardan Ahmet Sarışın, Hüsnü Boztepe ve Ali Sözer’in de yuvaya dönmenin yollarını aradığı öne sürüldü. Adları “Ak solcular”a çıkan ekipten Ali Sözer’in CHP’lileri telefonla arayıp, temasa geçtiği öğrenilirken Hüsnü Boztepe, “CHP’li arkadaşlar ‘partinize dönersiniz artık’ diyorlar ama bizim böyle bir çalışmamız yok” dedi. Ahmet Sarışın da AKP’den ayrılmayı düşünmediğini söyledi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı