Gündem Haberleri, Son Dakika, Haberler

GÜNDEM

  Ak Sakallı Dede'ye uyuşturucu gözaltısı

  09 Aralık 2012 - 00:00Son Güncelleme : 09 Aralık 2012 - 01:33

  “Leyla ile Mecnun” dizisinin Ak Sakallı Dede’si Köksal Engür, uyuşturucu ticareti yapmak suçlamasıyla eşi Jale Engür’le birlikte gözaltına alındı. Oyuncunun evinde 1300 gram esrar ve hassas terazi bulundu. Köksal Engür'ün, esrar ve hassas terazinin kendisine ait olduğunu itiraf ettiği öne sürüldü.

  Uyuşturucu ticareti yaptığı iddiasıyla eşi Jale Engür ile birlikte gözaltına alınan Leyla ile Mecnun dizisinin Ak Sakallı Dede'si Köksal Engür, emniyetteki ifadesinde, evde bulunan 1300 gram esrar ve hassas terazinin kendisine ait olduğunu itiraf ettiği öne sürüldü. Aynı operasyon kapsamında 15 torbacının daha yakalandığı belirtildi.     

  İŞTE İLK FOTOĞRAFLAR

  AK SAKALLI DEDE BÖYLE GÖRÜNTÜLENDİ / WEB TV

  Beyoğlu, Cihangir’deki evinde hassas terazi ile birlikte paketler halinde 1 kilo 300 gram esrarla yakalanan Köksal Engür ve eşi Jale Engür'ün dün başlayan sorgusuna devam edildi. Köksal Engür’ün, ifadesinde, esrarın kendisine ait olduğunu itiraf ettiği bildirildi. Telefon ve fiziki takibin ardından uyuşturucu satıcılarına yönelik operasyonu başlatan narkotik ekipleri, aynı operasyon kapsamında 15 torbacıyı daha gözaltına aldı.

  Ak Sakallı Dedeye uyuşturucu gözaltısı

  UYUŞTURU YÜZÜNDEN HAYATLARI DAĞILDI

  SAHNEYE ÇIKAMADI

  Dün, Köksal Engür'ün de rol aldığı Maçka G -Mall'daki Tiyatro Dot'un Dotmarsta Salonu'nda sahnelenecek oyun için duyurular yapılmıştı.

  AK SAKALLI DEDE'YE GÖZALTI

  Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, İstanbul’da uyuşturucu satışı yapan ve ‘torbacı’ olarak tabir edilen sokak satıcılarına yönelik aldığı ihbar üzerine çalışma başlattı. Yapılan telefon takibine “Leyla ile Mecnun” dizisinin Ak Sakallı Dede’si Köksal Engür de takıldı. Eşi Jale Engür’le birlikte uyuşturucu sattığı iddia edilen Engür’ün evine dün sabah saatlerinde baskın yapıldı.

  Evde paketler halinde 1300 gram esrar ve hassas terazi bulundu. Ekipler, Köksal Engür’ün gözaltına alınmasından sonra ayrı yaşadığı eşi Jale Engür’ün Beyoğlu’ndaki evine girdi. Jale Engür de gözaltına alındı. Engür çifti, sağlık kontrollerinin ardından emniyete götürüldü. Köksal Engür ve eşi Jale Engür “uyuşturucu ticareti yapmak”la suçlanıyor. Operasyonda yakalanan diğer zanlılar da dört gün sorgulandıktan sonra İstanbul Cumhuriyet Savcılığı’na sevk edilecek.  

  KÖKSAL ENGÜR KİMDİR

  Köksal Engür, eğitimini tamamlamadan önce sanat yaşamına başlayan oyunculardandır. 1956 yılında TRT Ankara Radyosu, Çocuk Saati programında kısa radyo tiyatrolarıyla başlayan deneyimleri, Ankara Üniversitesi, Dil ve Tarih coğrafya Fakültesi Tiyatro Bölümü'nden 1969 yılında mezun olana kadar sürdü. TRT'de programlara katılmanın yanında, seslendirme çalışmalarının da temelini atan sanatçı, Ankara Halkevi, Sahne 9, Ankara Deneme Sahnesi, Çağdaş Sahne, Hodri Meydan Tiyatrosu, Dormen Tiyatrosu, Ali Poyrazoğlu Tiyatrosu, Küçük Sahne gibi özel tiyatrolarda ve Bakırköy Belediye Tiyatrosu ile Devlet Opera ve Balesi yapımlarında çeşitli roller aldı. Radyo deneyimlerini seslendirmedeki ustalığını geliştirmekte kullanan Engür, tiyatroyla sınırlı kalmayıp, sinema ve dizi filmlerinde de oynadı. Sanatçı, Süngerbob Kareşort çizgidizisinde Squitward'ü seslendirmektedir. Korkuyorum Anne filmiyle ödül alan oyuncu, Susam Sokağı'ndaki Büdü karakterini ve çizgi filminde Red Kit'i de seslendirmişti. Şu anda Leyla ile Mecnun'da "Ak Sakallı Dede" ve "Karabasan" rollerinde oynamaktadır.

  Etiketler:
  Okuyucu Yorumları { Toplam 91 Yorum }
  • oktay ozkan 9.12.2012 23:43:48
   ictiginiz asprinde uyusturucu, bahsi gecen mariuhana yani turkcesi esrari dunyada binlerce doktor ilac olarak hastalarina recete vererek sagliyo! doktorlar recete olarak yazinda ilac oluyoda, ak sakalli dede satincami uyusturucu oluyo, alkol dedigin onbin kere zararli.. yaaa!!!
  • mehmet ağaoğulları 9.12.2012 10:55:07
   AK SAKALLI DEDELER GÖKTEN ZEMBİLLE İNMEDİ . ONLARDA SAKALSIZDI BAKTI KI İLERLEYEMİYOR. ORTAMDA MÜSAİT BİRDE SAKAL BIRAKIP DENEYİM DEDİ KÖŞEYİ DÖNERKEN POLİSE ÇARPTI. POLİSE BAKINCA KORKTU POLIS ŞÜPHELENDİ ÜSTÜNÜ ARAYACAĞIM DEDİ DEDENİN BENZİ ATTI YAKAYI ELE VERDİ ADALET GODESE ATTI. TÖVBE EDERMİ .
  • ilayda kaya 9.12.2012 10:31:43
   dizi için bu neyin kafası derken kafalar buymuş meğerse...
  • MELEK PINAR 9.12.2012 09:57:30
   anlamadığım bu kadar eğitimli ve tanınmış bir oyuncu bunu neden yapar? paraya ihtiyacı olduğunu düşünmüyorum bile. demekki bu zehri pazarlamanın parayla pulla eğitimle hiç bir alakası yok sebebini ve savunmasını merakla bekliyorum
  • Ferda Kaya 9.12.2012 09:32:26
   O miktarda esrar ve terazi çıkması, ticaret yaptığını doğruluyor gösteriyor. Yazık. İnsan hayatta yanlış bir yola saparsa kullanıcı olabilir, bu kendi hayatını mahveder. Ama satmanın bir açıklaması olamaz. Hem de Engür gibi ihtiyacı olmayan, halen çalışmaya devam eden tanınan bir oyuncu için hiç yok
  • Ömer Koç 9.12.2012 08:19:36
   İnsanları zehirleyen insanlara zararı dokunan herkes yargı önüne çıkarılarak cezalandırılmalı.Asla hiçkimseye taviz verilmemeli.Para uğruna insanların düştükleri duruma bakın.Çok yazık.
  Sayfa Başı
  Haberlerintibak zammıintibak zammı nediriçerdeiçerde yeni bölümiçerde son bölümiçerde 13. bölümkyk