Gündem Haberleri

GÜNDEM

  AK Parti'ye üye olan Erdoğan'a en sert eleştiriler Karamollaoğlu'ndan geldi

  DHA
  04.05.2017 - 16:03 | Son Güncelleme: 04.05.2017 - 16:04

  SP Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’nın Ak Parti üyeliğine ilişkin, "Sanki yeterince derdimiz yokmuş gibi, şimdi yeni bir kutuplaşmanın önü açılıyor, bunun endişesini taşıyoruz. Ancak, ’Ak Partili bir Cumhurbaşkanı’ çok açıktır ki; Cumhurbaşkanının tarafsızlığına gölde düşürecektir. Bütün milleti temsil etmesi gereken makam üyelikle birlikte istesek de istemesek de Ak Parti’yi temsil eden makam olarak algılanacaktır" dedi.

  Saadet Partisi (SP) Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu sosyal paylaşım sitesi Twıtter adresinden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’nın Ak Parti üyeliğine ilişkin şu ifadeleri kullandı: "Sanki yeterince derdimiz yokmuş gibi, şimdi yeni bir kutuplaşmanın önü açılıyor, bunun endişesini taşıyoruz. Bildiğiniz gibi Sayın Cumhurbaşkanımız bu haftanın başında Ak Partiye resmen üye oldu.

  ARTIK ’AK PARTİLİ BİR CUMHURBAŞKANIMIZ’ VAR ’HAYIRLI OLSUN’ DEMEKTEN BAŞKA BİR YOL KALMIYOR

  Bugünden itibaren artık ’Ak Partili bir Cumhurbaşkanımız’ var. Bize de ’hayırlı olsun’ demekten başka bir yol kalmıyor. Ancak, ’Ak Partili bir Cumhurbaşkanı’ çok açıktır ki; Cumhurbaşkanının tarafsızlığına gölde düşürecektir.

  BÜTÜN MİLLETİ TEMSİL ETMESİ GEREKEN MAKAM ÜYELİKLE BİRLİKTE AK PARTİ’Yİ TEMSİL EDEN MAKAM OLARAK ALGILANACAK

  Bütün milleti temsil etmesi gereken makam üyelikle birlikte istesek de istemesek de Ak Parti’yi temsil eden makam olarak algılanacaktır.

  BU ÜYELİK TÜRKİYE’Yİ BUGÜN DEĞİLSE YARIN, BİR PARTİ DEVLETİNE DÖNÜŞTÜREBİLİR

  Bu durum maalesef kuvvetler ayrımı ilkesini ve yargı bağımsızlığını zedeleyecektir. Daha büyük endişemiz ise bu üyelik Türkiyeyi bugün değilse yarın, bir parti devletine dönüştürebilir."

  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı