Gündem Haberleri

GÜNDEM

  "AK Parti'nin de başını baraj yiyecek"

  A.A.
  17 Mayıs 2011 - 19:11Son Güncelleme : 17 Mayıs 2011 - 19:11

  BBP Genel Başkan Yardımcısı Üzeyir Tunç, Anavatan Partisi'nin iktidarı döneminde seçim barajını kaldırmadığı için barajın altında kaldığı ileri sürerek, “Bu barajı kaldırmadıkları sürece AK Parti'nin de başını baraj yiyecek” dedi.

  Seçim çalışmaları kapsamında partisinin Ankara milletvekili adaylarıyla Ankara'nın Bala ilçesine gelen Tunç, vatandaşlarla ve esnafla sohbet etti. İlçe merkezindeki Salı Pazarı'nda vatandaşlarla konuşan Tunç, partilerinin projelerini anlattı. Tunç, “Ankara'dan milletvekili adayı olan tek siyasi parti genel başkanı Yalçın Topçu'dur. Bunun tek sebebi de 'Türkiye'yi Ankara'dan yöneteceksen, Ankara'dan aday olacaksın'dır. Genel Başkanımız, bu düşüncededir” diye konuştu.

  Seçim çalışmalarını orantısız güçle yürüttüklerini dile getiren Tunç, şunları kaydetti:
  “Seçim yardımlarını AK Parti, CHP ve MHP paylaştı. Bizler çoluğumuzun çocuğumuzun süt paralarından kısarak seçim çalışmalarını yürütüyoruz. Bunun haricinde, önümüzde dünyanın hiçbir yerinde olmayan yüzde 10 seçim barajı var. 'Niye kaldırmadınız?' diyoruz, Sayın Başbakan, 'Ben mi koydum?' diyor. Sen koymadın ama 9,5 yıldır ülkeyi tek başına sen idare ediyorsun. 1982 cunta anayasası ile milletin başına bela edilen yüzde 10 seçim barajını Anavatan Partisi iktidarı kaldırmadı, yerle yeksan oldu. MHP de iktidara ortak iken kaldırmadı, şimdi anketlerde baraj altında gözüküyor. CHP, ona keza... Bu barajı kaldırmadıkları sürece AK Parti'nin de başını baraj yiyecek.”
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı