Gündem Haberleri

  Ak Parti'nin bulunduğu binada eylem

  Haluk ATALAY / İSTANBUL, (DHA)
  27.01.2011 - 15:02 | Son Güncelleme:

  KADIKÖY’de Sosyalist Gençlik Derneği (SGD) üyesi 3’ü kadın 4 kişi, AKP Kadıköy İlçe Teşkilatı’nın bulunduğu 5 katlı binanın çatısına çıkarak, "Erzurum’a kaçsan da peşindeyiz. Haklarımızı istiyoruz" yazılı pankart açtı. Kadıköy Belediyesi çalışanlarının alkışlar ve sloganlarla destek verdiği eylemcilere polis biber gazı ile müdahale etti.

  Söğütlüçeşme Caddesi üzerindeki AKP Kadıköy İlçe Teşkilatı’nın da bulunduğu 5 katlı binanın çatı katına gizlice çıkan Sosyalist Gençlik Derneği (SGD) üyesi 3’ü kadın 4 kişi, saat 13.00’de üzerinde "Erzurum’a kaçsan da peşindeyiz. Haklarımızı istiyoruz" cümlesinin yazılı olduğu pankartı açtı.

  "YÖK kalkacak polis gidecek üniversiteler bizimle özgürleşecek" , "AKP halka hesap verecek" , "Katil polis üniversiteden defol" , "AKP defol üniversiteler bizim" sloganları atan eylemciler, AKP’nin halk düşmanı olduğunu öne sürdü. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın Erzurum’da üniversite öğrencileri ile görüşmesinin kandırmaca olduğunu belirten eylemciler, AKP’nin kendi güdümünde bir üniversite oluşturmaya çalıştığını belirttiler.

  Eylemcilerin çatıda yaptığı eyleme ilk destek, Kadıköy Belediyesi çalışanlarından geldi. Hasanpaşa’daki belediye binasının çatısına çıkan çalışanlar alkışlarla eylemcilerin yanında olduklarını belirttiler. Söğütlüçeşme Caddesi üzerinde yürüyen vatandaşlar da çatıda sloganlar atan gençlerin eylemine alkışlarla katıldı.

  AKP Kadıköy İlçe Teşkilatı’nın önünde nokta görevi yapan polisin haber vermesi üzerine binaya gelen görevliler, çatıdaki eylemcilere biber gazı ile müdahale etti. Bu sırada aşağıdan olan biteni izleyen vatandaşlar polisin bu tutumunu eleştirerek, "Ya o çocuklardan biri biber gazının etkisiyle dengesini kaybederek aşağıya düşseydi" diye konuştular.

  Kelepçelenerek gözaltına alınan eylemciler emniyete götürüldü.
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı