Ege Haberleri

EGE

  AK Partili Zolan alt yapı çalışmaları için şimdiden özür diledi

  Ferah IŞIK / DENİZLİ, (DHA)
  16 Temmuz 2015 - 01:20Son Güncelleme : 16 Temmuz 2015 - 10:53

  DENİZLİ’nin AK Partili Belediye Başkanı Osman Zolan, alt yapı projesinin üçüncü aşamasının Karaman ve Akkonak mahallelerinde başladığını söyledi. Alt yapı hizmetlerinin zorluğuna değinen Zolan, "Alt yapı çalışmalarının yapıldığı yerlerde vatandaşlarımız yazın toz yutacak, kışın çamura batacak. Sık sık yollar kapanacak, vatandaş eziyet görecek.

  Vatandaştan anlayış ve sabır istiyorum ve şimdiden herkesten özür diliyorum. Çünkü, mağdur olacaklar. Ancak, şu unutulmasın alt yapı çalışması bittiğinde Denizli’nin en az 100 yıl alt yapı sorunu olmayacak, bir daha hiçbir yere kazma vurulmayacak" diye konuştu.

  Denizli Büyükşehir Belediyesi, Karaman ve Akkonak mahallelerinin içme suyu, yağmur suyu ve atık su hattının ihalesini geçtiğimiz günlerde yaptı. İhaleyi alan Atilla İnşaat Ticaret A.Ş ile sözleşme yapıldı. Sözleşme töreni için belediyede tören düzenlendi.

  Büyükşehir Belediyesi Encümen Salonu’nda gerçekleştirilen imza töreninde konuşan AK Parti Başkanı Osman Zolan, "Deliktaş, Fatih, Cumhuriyet, İlbade mahallelerinde alt yapı çalışmaları sürüyor. Alt yapı projesinin üçüncü aşaması Karaman ve Akkonak mahallelerinde başladı. Denizli kent merkezinde 230 kilometre içme suyu hattı, 125 kilometre kanalizasyon hattı, 56 kilometre yağmur suyu hattı döşenecek. Bunun için bütçemizden 185 milyon TL çıkacak" dedi.

  Alt yapı hizmetlerinin zorluğuna değinen Zolan, "Alt yapı çalışmalarının yapıldığı yerlerde vatandaşlarımız yazın toz yutacak, kışın çamura batacak. Sık sık yollar kapanacak, vatandaş eziyet görecek. Vatandaştan anlayış ve sabır istiyorum ve şimdiden herkesten özür diliyorum. Çünkü, mağdur olacaklar. Ancak, şu unutulmasın alt yapı çalışması bittiğinde Denizli’nin en az 100 yıl alt yapı sorunu olmayacak, bir daha hiçbir yere kazma vurulmayacak" diye konuştu.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı