ADANA HABERLERİ

AK Partili Ünüvar: “Terörle Mücadele Oya Tahvil Edilecek Bir Konu Değildir"

IHA
21.10.2015 - 09:32Son Güncelleme :

İHLAS GRUP’UN ADANA’DAKİ YÖNETİCİLERİNİ ZİYARET EDEN AK PARTİ ADANA MİLLETVEKİLİ NECDET ÜNÜVAR, BURADA İHLAS HABER AJANSI (İHA) BÖLGE MÜDÜRÜ ADNAN KULAK, TÜRKİYE GAZETESİ BÖLGE TEMSİLCİSİ YUSUF KAROĞLU, TÜRKİYE GAZETESİ MATBAA MÜDÜRÜ ALİ DEMİR İLE FOTOĞRAF ÇEKİLDİ.

IHA

AK Parti Adana Milletvekili Necdet Ünüvar, halkın terörü siyaset unsuru olarak görmediğini kaydederek, “Terörle mücadele herhangi bir oya tahvil edilecek bir konu değil. Açıkçası bunu biz böyle görmüyoruz. Keşke bütün partiler böyle görse” dedi.
İhlas Grubunun Adana’daki yöneticilerini ziyaret eden Necdet Ünüvar, burada Türkiye Gazetesi Bölge Temsilcisi Yusuf Karoğlu, İhlas Haber Ajansı (İHA) Bölge Müdürü Adnan Kulak,Türkiye Gazetesi Matbaa Müdürü Ali Demir ile sohbet etti. Ünüvar, ziyarette gündeme ilişkin açıklamalarda da bulundu.
Terör üzerinden siyaset yapmanın yanlış olduğuna vurgu yapan Ünüvar, “Devletimiz, Güneydoğu’da yaşayan, etnik kimliği belki onlarla aynı olmasına rağmen, kendisini bu bayrağın, toprağın, ezanın şemsiyesi altında görenlerle, bu değerlere karşı savaşanları birbirinden ayırıyor. Terörist ile vatandaşı birbirinden ayırıyor. Bunların esasında biraz daha yüksek bir ses ile AK Parti’ye oy vermese bile devletin bekası, ülkenin bütünlüğü açısından takdir ile karşılanması gerekiyor. Ama takdir ile karşılaması gerekenlerden bu ifadeleri duymuyoruz, görmüyoruz. Bunları duymamız lazım. Çünkü bu bir memleket meselesi. Herhangi bir siyasetin parçası değil” ifadelerini kullandı.
Terörle mücadelenin siyasi hesapla oya tahvil edilecek bir konu olmadığına dikkat çeken Ünüvar, “Açıkçası bunu biz böyle görmüyoruz. Keşke bütün partiler böyle görse. Ama terör üzerinden siyaset yapan partiler yok mu? Var. Halk, terörü siyaset unsuru olarak görmüyor. Hükümet, devletimiz güvenlik güçleri terör ile mücadele ederken oradaki sivil vatandaşın haklarını, hukukunu ve can güvenliğini ısrarla ve özenle koruyor. Asıl onları sıkıntıya sokan da o. Bu çok önemli” diye konuştu.
Ünüvar, Ankara’da ‘Barış Mitingi’ne düzenlenen bombalı saldırının hemen ardından hükümeti suçlayıcı ifadelerin kullanıldığını belirterek, “Ankara garında bomba patlar patlamaz bir tane partinin genel başkanı daha olayın üzerinden 15 dakika geçmeden hükümeti suçlayıcı ifadeler kullandı. Yani nereden biliyorsun? Elinde delilin var mı? Ülkeyi yönetenlerin terörden ne kazancı olabilir” şeklinde konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Adana haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Adana ilinden AK Partili Ünüvar: “Terörle Mücadele Oya Tahvil Edilecek Bir Konu Değildir" hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 21 Ekim 2015 tarihinde saat 09 32’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça AK Partili Ünüvar: “Terörle Mücadele Oya Tahvil Edilecek Bir Konu Değildir" haberi güncellenecektir.

ADANA NAMAZ VAKİTLERİ

12 Aralık 2017, Salı
 • İmsak
  05:54
 • Guneş
  07:36
 • Öğle
  12:43
 • İkindi
  15:15
 • Akşam
  17:30
 • Yatsı
  19:01
Sayfa Başı