Gündem Haberleri

GÜNDEM

  AK Parti'li Ünal: “Dilekçemin arkasındayım"

  AA
  03 Temmuz 2012 - 16:59Son Güncelleme : 03 Temmuz 2012 - 16:59

  AK Parti İstanbul Milletvekili Şirin Ünal, “Türk Silahlı Kuvvetleri'nin (TSK) unvan ve rütbelerine hakaret edilmesini onaylamıyorum. Bununla ilgili '312 General Davası' konulu dilekçemin de arkasındayım” dedi.

  Ünal, düzenlediği basın toplantısında, bugün bir gazetenin “312 General Davası” konulu bir yazı yayınladığını anımsattı.
  Kendisine açılan bir telefon üzerine, iki kişi arasında yayınlanmamak üzere yapılan bir görüşmenin manşet yapılmasını ve yayınlanmasını etik bulmadığını belirten Ünal, “TSK, Türkiye Cumhuriyeti'nin şerefli ve onurlu kurumlarının en başında gelmektedir. Görev yaptığım sürece mensubu olmaktan her zaman onur ve şeref duydum. Bu kanaatim ölene kadar da değişmeyecektir” diye konuştu.
  TSK'nın her faaliyetinin yazılı veya sözlü emirlerle icra edildiğini dile getiren Ünal, şunları kaydetti:
  “Türk Silahlı Kuvvetleri'nin rütbe ve unvanlarına hakaret etmek, aşağılamak hiç kimsenin haddine değildir. Bu konuda hata yapanlar bağımsız Türk adaletinin vereceği kararlara ve bunun sonuçlarına katlanmak durumundadırlar.
  2010 yılında emekli olduktan sonra demokratik haklarımı kullanarak Türkiye'nin en büyük kitle partisinden milletimizin oyu ile milletvekili seçildim. Siyaset yolu ile yüce milletime hizmete devam ediyorum. Türkiye Cumhuriyeti'nin şerefli, onurlu yüce kurumu Türk Silahlı Kuvvetleri'nin unvan ve rütbelerine hakaret edilmesini onaylamıyorum. Bununla ilgili olarak '312 General Davası' konulu dilekçemin de arkasındayım.”

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı