ÇANAKKALE HABERLERİ MERKEZ HABERLERİ

AK Partili Turan’dan, Avukatlar Günü mesajı

DHA
04.04.2018 - 14:46Son Güncelleme :
DHA

ÇANAKKALE Milletvekili ve AK Parti Grup Başkanvekili Av. Bülent Turan, kendisinin de avukat olduğunu hatırlatarak, meslektaşlarının 5 Nisan Avukatlar Günü’nü kutladı.

AK Parti Grup Başkanvekili Av. Bülent Turan, toplumsal ve bireysel adaletin sağlanmasında önemli olan savunma hakkının, Anayasal güvence altına alındığını ifade etti. Turan, “Demokrasinin ve hukuk devletinin vazgeçilmez koşulu olan bu hak, toplumsal barışı ve adaleti güçlendirmesi yanında, bireyin kendini ifade etmek ve uğradığı haksızlığı gidermek amacıyla başvurduğu en medeni yoldur” dedi.

İddia, karar ve savunma hakkının uygulayıcılarının avukatlar olduğunu dile getiren AK Partili Bülent Turan, şunları söyledi:

“Savunmanın temsilcisi avukatların olmadığı yerde adil yargılamadan bahsedilemez. Avukatlık mesleğine ve avukatlarımıza gereken değerin verilmesi, hukuk sistemimizin güçlenmesi bakımından önemlidir. Hükümetlerimiz döneminde yargıyı güçlendirmek adına köklü reformlara imza attık. Bu kutsal görevin en sağlıklı şekilde yerine getirilmesi için çalışmalarımıza devam ediyoruz. Bu duygularla kamu vicdanının ve adaletin sağlanmasında, savunma hakkının kullanılmasında önemli görev üstlenen tüm avukatlarımızın gününü kutluyorum.”

ÇANAKKALE, (DHA)

FOTOĞRAFLI

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Merkez haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Merkez haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde AK Partili Turan’dan, Avukatlar Günü mesajı haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

Sayfa Başı