DENİZLİ HABERLERİ

AK Partili Tin: "Avrupa teröre destek veriyor"

DHA
28.04.2017 - 12:20Son Güncelleme :
DHA

AK Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin, Avrupa ülkelerinde insan hakları ihlallerinin arttığını, ırkçı tutum, İslam'a karşı saldırı ve Türkiye düşmanlığının endişe verici boyuta ulaştığını söyledi. Avrupa'nın kendi değerlerine ihanet ettiğini ileri süren Tin, "Avrupa'nın takındığı bu akıl almaz terör yanlısı tutum ve tavırları asla kabul edilemez. Avrupa PKK, FETÖ, DHKP-C, El Kaide gibi terör örgütlerine ve mensuplarına sahip çıkarak hiçbir yere varamaz" dedi.

AK Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin, yazılı açıklama yaparak, Avrupa'nın kendi değerlerine ihanet ettiğini söyledi. Avrupa ülkelerinin terör örgütlerine verdiği desteklerin açıkça ortada olduğunu dile getiren Tin, "PKK, Almanya başta olmak üzere AB ülkelerinde birçok faaliyet yürütüyor. AB ülkelerinde, PKK'nın yayın yapan 10 civarında medya kanalı bulunmakta. PKK'ya bağlı yan kuruluş sayısı 500 civarında. Bunlardan 200'ü, Almanya'da bulunuyor. Avrupa'dan teröristlerin bağış adı altında topladığı miktar yıllık 30 milyon Euro'dan fazla. Avrupa genelinde uyuşturucu ticaretinde PKK'nın payı yüzde 80 boyutlarına ulaşmış durumda. PKK'nın Avrupa'da organize suç faaliyetlerinden elde ettiği gelir 2 milyar dolara yakın. Almanya, İngiltere, İtalya ve İspanya başta olmak üzere Avrupa ülkeleri PYD'ye açıktan, PKK'ya ise dolaylı silah yardımı yapıyor" dedi.

Avrupa Birliği'ne bağlı ülkelerin insan hakları konusunda da büyük ihlaller yaptığını söyleyen Şahin Tin, "Almanya'da 1990- 2016 yılları arasında yaklaşık bin ırkçı cinayet işlendi. İslamofobi kaynaklı işlenen suç sayısı her yıl ortalama 10 bin civarında. Sadece Almanya'da son 15 yılda 300'den fazla camiye saldırı gerçekleştirildi. Daha acısı ise yine sadece Almanya'da şu anda 9 bin mülteci çocuk kayıp durumda. Fransa ve Hollanda da Almanya'dan farklı değil. Polisin kullandığı orantısız güç, cami saldırıları, çocuklara yönelik istismar, şiddet ve daha birçok ırkçı hadiseler. Bu tablo karşısında Avrupa'nın insan haklarından bahsetmesi beklenemez" diye konuştu.

Avrupa ülkelerinin Türkiye düşmanlığı konusunda zirve yaptığını söyleyen Tin, "Türkiyeli bakan ve siyasetçilerin İsviçre, Almanya, Hollanda ve Avusturya'da düzenlenmesi planlanan referandum etkinlikleri iptal edildi. Hollanda, tüm diplomatik kuralları yok sayarak Aile ve Sosyal Politikalar Bakanımızın Türk Büyükelçiliği'ne girişine izin vermedi. Referandum sonrası Avrupa'da yaşayan Türklere karşı yapılan sert açıklamalarla soydaşlarımız baskı altına alınmaya çalışılıyor. Belçika, Türkiye kökenlilerin çifte vatandaşlığının iptal edilmesini gündeme getiriyor. İsviçre'de 'Erdoğan'ı Öldürün' pankartı ile yapılan gösterilere polis müdahale bile etmiyor. AGİT ise Türkiye'ye PKK-PYD sempatizanlarını referanduma gözlemci olarak gönderiyor ve iç kargaşanın çıkması için yeni bir oyun peşine düşüyor. AKPM ise Türkiye'yi siyasi denetime tabi tutmak gibi maksatlı ve haksız bir karara imza atıyor. Avrupa'nın takındığı bu akıl almaz terör yanlısı tutum ve tavırları asla kabul edilemez. Avrupa PKK, FETÖ, DHKPC, El Kaide gibi terör örgütlerine ve mensuplarına sahip çıkarak hiçbir yere varamaz" dedi.

Osman Nuri BOYACI/ DENİZLİ, (DHA)

FOTOĞRAF

 

 

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Denizli haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Denizli ilinden AK Partili Tin: "Avrupa teröre destek veriyor" hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Nisan 2017 tarihinde saat 12 20’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça AK Partili Tin: "Avrupa teröre destek veriyor" haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı