Gündem Haberleri

  AK Partili Özdalga'nın Çölaşan'a açtığı dava reddedildi

  A.A
  25.05.2011 - 12:47 | Son Güncelleme:

  AK Parti Ankara Milletvekili Haluk Özdalga'nın, bir panelde ve katıldığı bir televizyon programında sarf ettiği sözler nedeniyle Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Genel Başkanı Tansel Çölaşan aleyhinde açtığı 10 bin liralık manevi tazminat davası reddedildi.

  Ankara 18. Asliye Hukuk Mahkemesindeki karar duruşmasına tarafların avukatları katıldı. Özdalga'nın avukatı, davanın kabulüne karar verilmesini, Çölaşan'ın avukatı ise reddedilmesini istedi.

  Yargıç Yılmaz Uğurlu, davanın reddine karar verdi.

  Dava dilekçesinde, Tansel Çölaşan'ın 18 Eylül 2010'da ADD Hatay Şubesince düzenlenen “Türkiye Nereye Gidiyor” konulu panelde, “Çözüm bizlerdedir. Yani sizlerdedir. Yani oylarımızdadır. O oylar bilinçliyse de hala bilinçli olmayan yani yüzde 42'nin dışında olan oylar bana göre, gaflet, dalalet ve hıyanet içindedir. Hıyaneti hepimiz biliyoruz” sözlerini sarf ettiği anımsatılmıştı.

  Dilekçede, Çölaşan'ın 20 Eylül 2010'da katıldığı bir televizyon programında da “Şimdi Türkiye'nin istatistiklerinde Tarhan Erdem'in ifadesine göre dün akşam konuşulduğu için söyleyeyim. Yüzde 58 'evet' oylarına karşılık yüzde 42 'hayır' oyları niçin verilmiş diye, araştırmaların sonuçlarının analizini koydu, nedir, şu görülüyor, orada iyi eğitimliler, eğitim alabilmişler, yüksek eğitimliler, yükseldikçe eğitim 'hayır' artıyor. Yani eğitimle alakalı kıstasa bakıldığında eğitimli kesim 'hayır' diyor, eğitimsiz kesim 'evet' diyor” dediği aktarılmıştı.

  Dava dilekçesinde, Tansel Çölaşan'dan yasal faiziyle 10 bin lira manevi tazminat talep edilmişti.
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı