Gündem Haberleri, Son Dakika, Haberler

GÜNDEM

  AK Partili milletvekili istifa etti

  12 Nisan 2010 - 13:55Son Güncelleme : 12 Nisan 2010 - 17:00

  Ak Parti Ankara Milletvekili Mehmet Zekai Özcan partisinden istifa etti.

  İşte Özcan'ın istifa gerekçesi

  'VEDA EDİYORUM'

  Özcan, TBMM'de düzenlediği basın toplantısında, gündemdeki konulara ilişkin görüşlerini dile getirdi.

  “Bütün bu değerlendirmelerden sonra AK Parti saflarında siyaset yapmamın inandığım değerlerle örtüşmediğini görüyorum. Bu sebeple kurumsal anlamda dostlarıma veda ediyorum” diyen Özcan, partisinden istifa ettiğini bildirdi.

  MUHALİF VEKİL

  Ankara Milletvekili Mehmet Zekai Özcan, anayasa değişiklik paketi için "yamalı bohça" tabirini kullanmıştı. Özcan, Mahmur ve Kandil'den gelen PKK'lıların Habur'da karşılanması sırasında yaşananlardan dolayı CHP'nin İçişleri Bakanı Beşir Atalay hakkında verdiği gensoru önergesine de 'Evet' demişti.

  AK PARTİ'NİN SANDALYE SAYISI

  Ankara Milletvekili Mehmet Zekai Özcan'ın  partisinden istifasıyla AK Parti'nin milletvekili sayısı 336'ya düştü,  bağımsızların sayısı ise 12'ye yükseldi.

  Özcan'ın istifasının ardından TBMM'deki sandalye dağılımı şöyle:

  AK Parti    336
  CHP          97
  MHP         69
  BDP          20
  Bağımsız    12
  DSP          6
  DP            1
  TP            1
  Boş          8
  Toplam     550

  MEHMET ZEKAİ ÖZCAN KİMDİR

  Mehmet Zekai Özcan, 30 Aralık 1950'de Trabzon Çaykara'da doğdu. Babasının adı Turan Cemal, annesinin adı Hanife'dir. İnşaat Mühendisi ve Bürokrat; İstanbul Teknik Üniversitesi Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümü'nü bitirdi. SSK Genel Müdürlüğü'nde, Mühendis olarak göreve başladı. Statik Büro Şefliği, Proje Etüt Müdür Yardımcılığı, Daire Başkan Yardımcılığı görevlerinden sonra Başkanvekilliği ve İstanbul Marmara Bölgesi İnşaat ve Emlak Müdürlüğü görevlerini yaptı. SSK Genel Müdür Yardımcılığı, Çalışma Genel Müdür Yardımcılığı, Bakanlık Müşavirliği görevlerinde bulundu. SSK Yönetim Kurulu Üyeliği, SSK Genel Müdürlüğü ve Yönetim Kurulu Başkanlığı görevlerini yürüttü. AŞOT Yönetim Kurulu Üyesi oldu. 22. Dönem Ankara Milletvekili. İyi düzeyde İngilizce bilen Özcan, evli ve 3 çocuk babası.

   

  Etiketler:
  Okuyucu Yorumları { Toplam 199 Yorum }
  • Ramiz ÇİLDOĞAN 12.4.2010 17:31:25
   Sizi yürekten kutluyorum sayın ÖZCAN.Hep merak ettim ve umutla bekledim. AKP içinde<br> gerçekten vatanını seven,dürüst insanlar yok mu? Sayın başbakanın bunca yanlışına,ülke ve ulus çıkarına aykırı davranışlarına nasıl ortak olurlar ve istifa etmezler.Sayın Köksal TOPTAN hala ne bekliyor?....
  • Ahmet Sahin 12.4.2010 17:24:06
   Yüzünüzdeki ifadelere bakarsan hiç güven vermeyen bir insan tipindesin, MHP nin pisikolojik hastalık virüsünü taşıyor gibisin. O mühendislik diplomasınıda geri iade etsen iyi olur. Becereemediğin için siyaseti seçmişsin onuda rezil ettin. Türkiye artık senin gibilerini görmek istemiyor.
  • YÜKSEL HOCA 12.4.2010 17:12:00
   HERKES EMİR KULU DEĞİLDİR,EN AZ 60 MUHALİF HAZIR BEKLEMEKTEDİR...
  • ugur öneş 12.4.2010 17:09:03
   SİZİ YÜREKTEN KUTLARIM.SYN VEKİL AKP NİN İÇİNDEDE STATÜKOCU LARIN .HALK CEKEMEYENLERİN OLDUĞUNU GÖRDÜK..SENİN GİBİ DÜŞÜNEN TÜM VEKİLLER AKP DE OLANLARDA DAHİL HEMEN İSTİFA EDİP GİDİN.HALK DÜŞMANI OLARAK TARİHE GECECEKSİNİZ ..............
  • Kemalin Askerleri 12.4.2010 17:02:08
   Saygı duydum. Bi de şu seçim ve siyasi partiler kanununu bir değiştirseler de liderin dikte ettiği değil de vatandaşın seçtiği bir siyaset sistemimiz olsa bu ülke çok yol kat eder. Şöyle her partinin bakan adayları bile baştan belli olsa.
  • MUAMMER TÜRKMEN 12.4.2010 16:57:53
   efenin torunu, a. din üzerinden siyaset yaptığınızı itiraf ettiniz, b. yıllarca hiçbirşey yapmadı sadece yedi bitirdi ülkeyi batırdı, son olaylara aklı başında kimse dayanamazdı ve aydıldı, c. inandığı insanlar aynıı amaçları türkiyeyi büyük ortadoğu içn hazırlamak ve halkı birbirine düşürmek, a,b,c
  Sayfa Başı
  HaberlerAfrikaDünya turuMezopotamyaGaziantepAğvasapancakandıra