MUĞLA HABERLERİ

AK Partili Mete, Datçalı turizmcilerle buluştu

DHA
30.03.2017 - 12:32Son Güncelleme :
DHA

AK Parti Muğla İl Başkanı Kadem Mete, Muğla'nın Datça İlçesi'nde turizmciler ve partililerle bir araya geldi.
AK Parti Muğla İl Başkanı Kadem Mete, My Marina Select Hotel'de düzenlenen toplantıda, Datçalı turizmcilerle sohbet ederek sorunlarını dinledi. Avrupa ülkeleriyle yaşanan krize rağmen 2107 yılında turizm sektörünün bir önceki yıldan daha iyi olacağını söyledi. Rusya'yla yapılan görüşmelerde, pasaportsuz seyahat kolaylığının gündeme geldiğini hatırlatan Mete, "Rus vatandaşları, pasaportsuz bir şekilde ülkemize gelebilecekler. Bu yıl ciddi bir şekilde Rus turist akını bekleniyor. 2017, geçen yıldan daha iyi olacak. Hollanda ile yaşanan kriz sonrası bizim otele sadece 10 tane iptal rezervasyonu geldi. İddia ediyorum, Hollanda'da seçimler bitti. 16 Nisan'da Türkiye'de referandum yapılsın, her şey normale dönecektir. Çünkü Türkiye'ye mecburlar. Ülkemiz tarihi ve doğal güzellikleri, bol güneşi ve tertemiz denizlerinin yanı sıra modern turizm tesisleri ile sektörün vazgeçilmez ülkelerinin başında geliyor" diye konuştu.
Türk Hava Yolları'nın dünyanın birçok noktasından Antalya, Milas, Dalaman ve Bodrum gibi doğrudan turizm bağlantılı havaalanlarına direk uçuşlara başlaması konusunda, Başbakan Binali Yıldırım ile bizzat görüştüğünü belirten Mete, "Sayın Başbakanımızdan bizzat talepte bulundum. Çok sıcak karşıladı. Umuyorum ki, yakında bu uygulama başlayınca, ülkemize gelen turist sayısının çok daha fazla artacaktır" dedi.
Konuşmasında 16 Nisan referandumuyla ilgili açıklamalarda da bulunan Mete, şunları söyledi:
"CHP, referandum konusunda ya bilmeden ya da kasıtlı olarak gerçek dışı propaganda yapıyor. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemiyle, rejim değil, sistem değişiyor. Cumhuriyetimiz güçleniyor. Anayasa değişikliği kabul edildiği takdirde, Milli iarede doğrudan hükümete yansıyacak. Kesintisiz istikrar dönemleri başlayacak. Cumhurbaşkanlığı Hükümet sistemi ile üniter yapımız güvence altına alınacak. Cumhuriyetimizin temelleri sağlamlaşacak. İcraatçı hükümet, güçlü meclis olacak. Kanun yapımında meclis idaresi ön plana çıkacak. Hükümet icraat ve hizmet üretecek. Meclis kanun hazırlayıp çıkaracak, Cumhurbaşkanı ve hükümeti denetleyecek. Cumhurbaşkanı ve Hükümet daha hızlı kararlar alacak. Daha büyük ve etkili icraatlar yapılacak. Türkiye daha çok büyüyecek."

Mehmet ÇİL / DATÇA (Muğla), (DHA)
FOTOĞRAF

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Muğla haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Muğla ilinden AK Partili Mete, Datçalı turizmcilerle buluştu hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 30 Mart 2017 tarihinde saat 12 32’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça AK Partili Mete, Datçalı turizmcilerle buluştu haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı