Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Ak Parti'li Kılıç'tan MHP'li Bölükbaşı'na tazminat davası

  A.A
  03 Aralık 2009 - 10:07Son Güncelleme : 03 Aralık 2009 - 10:07

  AK Parti Grup Başkanvekili Suat Kılıç, 10 Kasım'da TBMM'de yapılan görüşmeler sırasında sarf ettiği sözlerle “Kişilik haklarına saldırıda” bulunduğu iddiasıyla, MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Milletvekili Deniz Bölükbaşı hakkında 20 bin TL'lik tazminat davası açtı.

  Kılıç'ın avukatları Fatih Şahin ve Muammer Cemaloğlu tarafından hazırlanan dava dilekçesinde, Suat Kılıç'ın, 10 Kasım'da TBMM'de gerçekleştirilen görüşmelerde, grubu adına konuşma yaptığı sırada, Deniz Bölükbaşı'nın, Kılıç'a sataştığı ve ardından konuşma yapılan kürsüye yürüyerek küfür ettiği ve tehditte bulunduğu ileri sürüldü.

  MHP'li Bölükbaşı'nın sözlerinin Meclis tutanaklarında ve yazılı medyada yer aldığı hatırlatılan dilekçede, “Kılıç'ın doğrudan doğruya ve açıkça kişiliği hedef alınarak, eleştiri ve ifade özgürlüğü sınırları aşılarak, hakarete ve küfre maruz kalmasını ve bu saldırıları siyasi rant ve çıkar aracı olarak kullanmak arzusunu siyasi ahlakla, siyasetin temel ilkeleriyle ve etik kurallarıyla bağdaştırmak mümkün değildir. Yüce Meclis çatısı altında sarf edilen ve ağır hakaretler içeren bu beyanlar kesinlikle siyasi eleştiri ve düşünce açıklaması kapsamında mütalaa edilemez” görüşüne yer verildi.

  “Söz konusu ifadelerle Kılıç'ın kişilik haklarına ve manevi şahsiyetine doğrudan, açık ve ağır bir saldırı gerçekleştirildiği” öne sürülen dilekçede, MHP Genel Başkan Yardımcısı Bölükbaşı'dan yasal faiziyle birlikte 20 bin TL manevi tazminat talebinde bulunuldu.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı