İZMİR HABERLERİ

AK Partili Kaya koalisyonları eleştirdi

DHA
29.03.2017 - 11:06Son Güncelleme :
DHA

AK Parti İzmir Milletvekili Atilla Kaya, Urla Çiftlik Restoran'da düzenlenen etkinlikte ülkenin koalisyonlarla yıprandığını öne sürerek, "Bir gecede batan bankalar, iflas eden esnaflar gördük. Bunlara son vermek, kalıcı siyasi iktidarı tesis etmek için Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'ni hayata geçirmek istiyoruz" dedi.

AK Parti İzmir Milletvekili Atilla Kaya, şunları söyledi:

"Ülkemizde son 15 yılda yapılan hizmetleri görüyorsunuz. Türkiye'ye çağ atlacak devasa projeleri siyasi istikrar sayesinde tamamlayabildik. Bu ülke son 15 yıldır istikrarla, kısa zamanda tamamlanan projelerle tanıştı. Geçmişte böyle bir şey yoktu. Eskiye dönüp bir bakalım. Tarihimiz, siyasi krizlerden dolayı görevi biten hükümetlerle dolu. Bazı hükümetlerin görev süresi sadece 20 gün sürdü, bunu yaşadık. Bazı hükümetlerin görev süresi 3 ay sürdü, 5 ay sürdü. Bu arada da milletin sorunları, dertleri, beklentileri hep ertelendi, ötelendi, bir başka bahara kaldı. Eğer Türkiye'de cumhuriyetin kurulduğu 1923'ten bu tarafa her hükümet 4 yıl boyunca görev başında kalsaydı, bugün 65'inci hükümet 2183 senesinde ancak kurulacaktı. Bu ülke koalisyonlar ve siyasi krizlerden çok zarar gördü. İnsanlar maddi ve manevi kayıplar yaşadı. Bir gecede batan bankalar, iflas eden esnaflar gördük. Bunlara son vermek, kalıcı siyasi iktidarı tesis etmek için Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'ni hayata geçirmek istiyoruz, vatandaşlarımızdan da destek bekliyoruz. Türkiye'nin istikrarı ve istikbali için 'evet' diyoruz. 2023, 2053, 2071 büyük hedeflerinin gerçekleşmesi için 'evet' diyoruz."

İZMİR, (DHA)

FOTOĞRAF

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İzmir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İzmir ilinden AK Partili Kaya koalisyonları eleştirdi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Mart 2017 tarihinde saat 11 06’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça AK Partili Kaya koalisyonları eleştirdi haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı