Gündem Haberleri

GÜNDEM

  AK Parti'li İsmail Aydın Anayasa Komisyonu'ndaki kavgayı anlattı

  Hürriyet Haber
  29.04.2016 - 12:56 | Son Güncelleme: 29.04.2016 - 13:58

  Dün akşam dokunulmazlık komisyonunda TBMM tarihine geçen bir kavga yaşandı. Çıkan kavgada masanın üstündeki görüntüsüyle dikkat çeken AK Parti Bursa Milletvekili İsmail Aydın, "Sayın Bakan'ı korumak için oradaydım" dedi.

  Dokunulmazlıklarla ilgili değişiklik teklifinin görüşüldüğü Anayasa Komisyonu'ndaki kavgada masanın üstündeki görüntüsüyle dikkat çeken AK Parti Bursa Milletvekili İsmail Aydın Habertürk TV'ye konuştu.

  TBMMnin kadınları kavgayı ayırmak için çok uğraştıTBMM'nin kadınları kavgayı ayırmak için çok uğraştı

  Kavgaya "Bakana zarar gelmesin" diye müdahil olduğunu kaydeden Aydın, şunları söyledi:

  "Gerilim önceki geceden başladı. Genel Kurul'da HDP'li Ferhat Encü Meclis kürsüsünden millete, güvenlik güçlerine hakarete varan ifadeler kullandı. Burada yaşanan olaylarda Genel Kurul kapandı. Genel Kurul'daki bu konuşma bir sonraki güne endeksli çalışmaydı. Sayın Encü Genel Kurul'a bugüne kadar hemen hemen hiç gelmedi. HDP bilinçli olarak onu kürsüye çıkardı. Dünkü tartışmaları sizler de izlediniz. HDP oraya provokasyon için gelmişti."

  Kavgada herhangi bir darbe almadığını ve rapor almasının söz konusu olmadığını kaydeden Aydın, "Ben Sayın Bakanımıza zarar gelmesin diye oraya gittim. Kavgayı ayırdım. Danışmanlar da ilk defa tartışmanın tarafı oldu. HDP bayan milletvekillerini de kalkan olarak kullandı" dedi.

  Görüntüleri kimsenin tasvip etmesinin mümkün olmadığını kaydeden Aydın, Pazartesi günkü toplantıda danışmanların içeri alınmasını istemediklerini söyledi.

  PAYLAN: HAYRETLER İÇİNDE DİNLEDİM

  Aydın'ın sözlerinin ardından Habertürk TV yayınına telefonla bağlanan HDP'li Garo Paylan da, "Aydın'ı hayretler içinde dinledim’ dedi. Paylan Encü, Roboski'de akrabalarını kaybeden bir vekil. AK Partililer Genel Kurul'da HDP'li vekilleri linç etmeye kalktı. 100 milletvekili 8 vekili linç etmeye kalktı" diye konuştu.

  Etiketler: Meclis , Garo Paylan , kavga
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı